Mňága a Žďorp má klip s Klusem a chystá turné s Vypsanou fixou

foto Frontman hudební skupiny Mňága a Žďorp Petr Fiala.

Praha - Před startem podzimního koncertního turné skupina Mňága a Žďorp představila nový klip k písničce Salám banán s hostujícím Tomášem Klusem. Natočil ho režisér Tomáš Krejčí loni v prosinci na vyprodaném narozeninovém koncertu v pražském Foru Karlín. Na přelomu listopadu a prosince kapelu v čele s Petrem Fialou čeká turné po klubech s Vypsanou fixou. První koncert se uskuteční 10. listopadu v Třebíči. ČTK o tom dnes za skupinu informovala Iva Marešová.

"Jsou pro mě něco jako mladší bráchové. Kdysi jsem je slyšel na nějakým fesťáku a nabídl jim coby starší brácha pomoc, takže jsem jim produkoval první tři desky," uvedl zpěvák Mňágy a Žďorp Fiala.

"Lidsky si sedíme a dokážeme si spolu dobře vyhovět na pódiu i zapařit v zákulisí. Těším se, až si zase poslechnu písničky od Mňágy, na kterých jsme celá kapela vyrůstali," řekl zpěvák a kytarista Vypsané fixy Michal Mareda vystupující pod jménem Márdi. "Taky se těším na koncert v Čáslavi, kde jsem se narodil, ale nikdy tam nehrál. A nejvíc se těším na to, až se vplížím do mňágovský šatny, ukradnu řízek kytaristovi Martinu Knorovi a napíšu mu tam vzkaz: Měl sis ho podepsat," dodal.

V prosinci Mňága a Žďorp odehraje ještě pět sólových koncertů, na které si přizvala hosty. Mezi nimi například Goldu ze skupiny Znouzectnost, hráče na klávesové nástroje Milana Nytru nebo brněnského umělce Petra Vášu. Spolu s nimi dorazí do Brna, Ostravy, Olomouce a do Prahy, kde v Lucerna Music Bar odehrají 11. a 12. prosince dva koncerty.

Na začátku příštího roku Mňága a Žďorp poprvé vyrazí do Austrálie. Vystoupí v Melbourne a Sydney. "Dostali jsme nabídku hrát a strávit nějaký čas v Austrálii, což je nabídka, která se v naší kapele neodmítá. Je přece úžasný poznat kus světa, navíc takhle vzdálený, a ještě se tam dostat díky svojí hudbě," řekl Fiala.

Vedle koncertování Mňága a Žďorp pracuje na nové desce. Bude ji stejně jako předchozí studiové album Třínohý pes nahrávat v pražském studiu Sono s producentem Milanem Cimfe. Písničky už jsou hotové - bude jich celkem deset a některé už kapela představila na letních festivalech. "Každá písnička se nám musí dobře hrát a ještě k tomu musí být skvělá. Když není skvělá, což v praxi znamená, že bychom ji na koncertě nemohli zařadit třeba po Hodinovém hotelu, vyhodíme ji a zkusíme jinou," uvedl Fiala.

Deska vyjde na podzim 2019 a stejně jako u předchozích dvou alb bude Mňága peníze na nahrávání vybírat pomocí crowdfundingu na portálu Startovač. Na natočení alb Třínohý pes a Made in China fanoušci přispěli bezmála 1,5 milionu korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď