Mluvčími roku jsou Hrubý z České spořitelny a Rendlová z Policejního prezídia

foto Novináři, tisková konference, mikrofony - ilustrační foto.

Praha - Nejlepšími mluvčími letošního roku jsou vedoucí externí komunikace České spořitelny Filip Hrubý a šéfka komunikace policejního prezidia Kateřina Rendlová. Titul PR tým roku získalo oddělení podnikové komunikace Škody Auto. Ocenění za přístup ke komunikaci v době pandemie porota udělila skupině PPF a Petru Kellnerovi in memoriam. ČTK dnes o tom informoval PR klub, který ocenění Mluvčí roku pořádá.

Ocenění byli vybráni ze 114 nominací od novinářů a expertů v oboru komunikace a PR. Profesní cena Mluvčí roku podle předsedy PR klubu Pavla Vlčka již od roku 2003 oceňuje ty nejlepší mluvčí, ředitele a manažery komunikace a vnějších vztahů a již třetím rokem také komunikační týmy. Jejím posláním je ukázat profesionální a etický přístup v rámci oboru.

"Reputace kterékoli organizace je hodnotou, která je mimořádně citlivá na profesionální komunikaci, budování vztahů a porozumění s cílovými skupinami. Oborové ocenění Mluvčí roku je tak prostředkem, jak ukázat ty nejlepší příklady takové dlouhodobé, kvalitní a efektivní práce. V porotě také rezonovalo úsilí organizací, které úspěšně zvládly složitou dobu pandemie, a získaly tak nominaci na ocenění ve více kategoriích současně," dodal Vlček.

Porota složená ze šéfredaktorů a seniorních redaktorů nejvýznamnějších médií a také zkušených odborníků na PR a komunikaci hodnotila kandidáty ve třech tradičních kategoriích – Nejlepší mluvčí veřejného sektoru, Nejlepší mluvčí soukromého sektoru, PR tým roku a pro letošní ročník přidala navíc zvláštní ocenění pro kreativní přístup ke komunikaci v době pandemie.

V kategorii Nejlepší mluvčí soukromého sektoru druhé místo obsadila Jana Pokorná, manažerka týmu externí komunikace a tisková mluvčí společností Air Bank a Zonky, třetí byla tisková mluvčí CK Čedok Kateřina Pavlíková, která získala uznání za externí komunikaci skupiny Letiště Praha, kde dříve působila.

V kategorii Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru se za vítězkou Kateřinou Rendlovou umístila tisková mluvčí pražské zoo Lucie Dosedělová a bronz si odnesl Miroslav Čepický, který je ředitelem komunikace v Nadaci rodiny Vlčkových.

Titul PR týmu roku si letos odnesla komunikace automobilky Škoda Auto, Česká spořitelna získala stříbro, a bronzovou příčku pak Air Bank.

Ve speciální kategorii kreativního přístupu v době pandemie porota ocenila skupinu PPF a Petra Kellnera in memoriam za aktivní pomoc v době pandemie, a to například v podobě dodávky zdravotnických pomůcek či poskytnutí haly O2 Universum pro vybudování Národního očkovacího centra.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď