Mladá Boleslav udolala Hradec Králové 1:0

foto Ilustrační foto - Zleva Pavel Kousal a Ondřej Najman z Mladé Boleslavi se radují z gólu.

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v utkání 22. kola extraligy Hradec Králové těsně 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v závěru první třetiny obránce David Bernad. Čisté konto udržel díky 27 zákrokům brankář Gašper Krošelj, jenž neinkasoval ani během 65 minut hry předchozího duelu se Spartou. Středočeši bodovali počtvrté za sebou, z toho třikrát vyhráli, Mountfield si naproti tomu připsal v extralize šestou porážku z posledních sedmi vystoupení.

V první třetině měl více práce strážce domácí branky Krošelj, ale jako první inkasoval na druhé straně Mazanec. To když v čase 19:12 proplachtila až do sítě utajená Bernadova střela od levého mantinelu.

V polovině zápasu mohl srovnat Vincour, který se z ničeho nic vyřítil na Krošelje, ten ale nechal při samostatném úniku vyniknout svoji lapačku. V další šanci jenom srazil puk Krošelj vedle sebe při Šaldově pokusu, ale z brankoviště stačil kotouč odpálit Zbořil.

Na druhé straně nejprve tečoval šikovně Jeglič Ševcovu střelu, s následnou Hrbasovou dělovkou si Mazanec s obtížemi poradil. Bruslařům patřil závěr třetiny, ale ani Klepiš číhající u tyčky skóre neposunul.

V úvodu třetí třetiny jeli Klepiš se Šťastným sami na Mazance, ten si ale nakonec se zakončením Klepiše dokázal poradit. Mladoboleslavští se neuchýlili jen k bránění výsledku, naopak to byli oni, kdo byl ve třetí části aktivnějším týmem. Rozhodnout mohl pět minut před koncem Kousal, ale Mazanec našel puk po jeho střele v lapačce.

Zápas se hrál velmi slušně, za faul se na každé straně vylučovalo pouze jednou. Dvě a půl minuty před koncem však musel na trestnou lavici Šťastný za vyhození puku a Východočeši dostali šanci na vyrovnání, kterou zesílili po 45 vteřinách odvoláním Mazance. Krošelj si ale poradil i se závěrečnou střelou Pilaře a podruhé za sebou neinkasoval v základní hrací době.

Radim Rulík (Mladá Boleslav): "V Hradci Králové jsme prohráli 0:2 a byl to podobný zápas. Opět rozhodovaly drobnosti, ale my jsme dnes byli šťastnější. Skvěle chytali oba gólmani. Přišlo mi, že oba týmy měly těžké nohy, přeci jenom to byl třetí zápas v rychlém sledu a bylo to cítit. Byl to vyrovnaný zápas, my jsme byli šťastnější."

Petr Svoboda (Hradec Králové): "Paradoxně byla první třetina nejlepší, kterou jsme dnes předvedli, i když jsme ji prohráli 0:1. Ve druhé se střídaly šance na obou stranách, my jsme měli největší šanci z úniku Vincoura. Na druhé straně nás celý zápas držel ve hře Mazanec. Bohužel jsme mu ale nepomohli vstřelenou brankou. Dnes rozhodl jediný gól, k nám se to štěstí nepřeklopilo."

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 20. Bernad (Fillman, Klepiš). Rozhodčí: Šír, Šindel - L. Kajínek, Rampír. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2987.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, Bičevskis, Klepiš - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, Cienciala - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Rosandič, R. Pilař, Nedomlel - Vincour, Rákos, Červený - Smoleňák, Cingel, Chalupa - Jergl, Koukal, Perret - Vopelka, Dragoun, R. Pavlík. Trenéří: V. Růžička st., T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.