Mladá Boleslav má jistou záchranu, Jihlava se přiblížila baráži

foto Ilustrační foto - Oddechový čas hráčů hokejistů Jihlavy.

Praha - Hokejisté jedenácté Mladé Boleslavi vyhráli ve 3. kole skupiny o umístění v extralize na ledě dvanáctého Chomutova 5:2 a definitivně se zachránili. Zaváhání Pirátů nevyužila třináctá Jihlava, která prohrála na hřišti posledního Litvínova 0:2 a má s devítibodovou ztrátou tři kola před koncem už jen teoretickou naději na únik baráži o záchranu. Chomutovu stačí k jistotě bod či jakékoliv zaváhání Dukly.

Mladá Boleslav vedla v Chomutově ve 14. minutě už 3:0 díky brankám Lukáše Pabišky, Oscara Flynna a Lukáše Volfa. Chomutov sice dvakrát snížil, ale Bruslařský klub dokázal v obou případech odpovědět. Mladoboleslavský gólman Jan Růžička pomohl k vítězství 59 úspěšnými zákroky.

V Litvínově prolomil bezbrankový stav až v 52. minutě v přesilové hře pěti proti třem Ondřej Jurčík a pak pojistil výhru Tomáš Matoušek. O čisté konto se podělili Michael Petrásek s Pavlem Kantorem, který nastoupil za zraněného spoluhráče od druhé třetiny.

Litvínov dosáhl na tříbodovou výhru poprvé po 20 zápasech. Naposledy se mu to povedlo 28. prosince, kdy vyhrál v Mladé Boleslavi 2:0. Doma se mu to podařilo naposledy ve 23. kole, kdy zdolal právě Jihlavu rovněž 2:0.

Zápasy 3. kola skupiny o umístění v hokejové extralize:

--------

HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 52. Jurčík (J. Mikuš, F. Lukeš), 58. Matoušek (Válek, Jícha). Rozhodčí: R. Svoboda, M. Sýkora - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:7, navíc Šidlík (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1726.

Litvínov: Petrásek (21. Kantor) - Sörvik, Iberer, Čutta, Baránek, Z. Sklenička, Frolo, L. Doudera - J. Černý, J. Mikúš, F. Lukeš - Marek Růžička, Řehoř, Trávníček - Jícha, Válek, Jurčík - Jánský, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Jihlava: Kořenář (51:53 - 52:14 Volden) - Stříteský, Suchánek, De la Rose, Šidlík, D. Kajínek, Váňa, Půža - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - P. Straka, Skořepa, Anděl - Rabbit, R. Hubáček, F. Seman - Diviš, Hamill, Bryhnisveen. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Poletín (Vantuch, Huml), 43. Knot (Koblasa) - 5. L. Pabiška (Urban, Eminger), 11. Flynn (Kurka, Klepiš), 14. Volf (Najman), 40. Orsava, 45. Klepiš (Urban). Rozhodčí: Bejček, Pražák - Jindra, Gerát. Vyloučení: 4:2, navíc Flemming 5 min. a do konce utkání - Dlapa 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 2913.

Chomutov: Š. Lukeš (14. Tadeáš Dvořák) - Flemming, Dietz, Valach, Trefný, Slovák, Knot, Szathmáry - Skokan, Šťovíček, Sklenář - V. Tomeček, Smejkal, Koblasa - J. Havel, Huml, Poletín - Lauko, Vantuch, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Kurka, Jan Hanzlík, Kotvan, Dlapa, J. Říha, Hrdinka, Eminger - Valský, Nahodil, Orsava - Pacovský, Flynn, Klepiš - L. Pabiška, Urban, P. Kousal - Najman, Volf. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

11. Mladá Boleslav 55 17 7 8 23 131:144 73
12. Chomutov 55 13 10 10 22 138:167 69
13. Jihlava 55 13 7 7 28 110:147 60
14. Litvínov 55 11 8 7 29 126:174 56

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK