Mítinky DL v Eugene a Paříži byly odloženy, v Oslu bude exhibice

foto Ilustrační foto - Francouzský tyčkař Valentin Lavillenie při závodu Diamantové ligy v Paříži.

Monako - Kvůli pandemii koronaviru byly na dosud neurčené pozdější datum odloženy mítinky atletické Diamantové ligy v americkém Eugene (7. června) a Paříži (13. června). Další mítink prestižního seriálu v Oslu se bude konat v původním termínu 11. června, ale v exhibičním formátu za dodržení norských opatření proti šíření nemoci covid-19.

Organizátoři tradičních Bislett Games překřtili svou akci na Impossible Games a chtějí navzdory pravidlům o omezení sociálního kontaktu nabídnout pestrý hodinu trvající program.

V něm by se například měl hvězdný domácí běžec Karsten Warholm pokusit o překonání rekordu na neobvyklé trati 300 m překážek. Mělo by také dojít na duel na dálku mezi světovým rekordmanem v tyčce Armandem Duplantisem a jeho předchůdcem Renaudem Lavilleniem, jenž bude skákat ve vlastním sektoru na zahradě svého domu. Detaily programu budou teprve oznámeny.

"Tohle je opravdu pozitivní zpráva pro atlety a fanoušky. Je to i v této rané fázi příslib dalšího skvělého atletického večera na stadionu Bislett," uvedl prezident Světové atletiky Sebastian Coe.

Diamantová liga měla začít 17. dubna v Dauhá a před dnešním oznámením už muselo být přesunuto úvodních šest mítinků patnáctidílné série. V současnosti je prvním řádným mítinkem v kalendáři Diamantové ligy Londýn 4. července. Pro jarní mítinky vznikl termínový prostor v druhé polovině roku po přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 5. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď