Místo do kina mohou lidé vidět na webu i premiéry

foto Mladík s notebookem v posteli, internet, počítač - ilustrační foto.

Praha - Filmové premiéry a projekce se zřejmě kvůli zákazu akcí s více než 100 účastníky stále více budou přesouvat do on-line prostředí. Ode dneška mohou diváci na portálu DAFilms.cz vidět dva dokumenty, které měly předpremiéru na festivalu Jeden svět. Jejich premiéra v kinech se zatím odkládá. Filmy Země medu a Pro Samu si mohou zájemci stahovat do 19. března. Online premiéru má také historická romance Portrét dívky v plamenech, kterou lze vidět na portálu Aerovod. ČTK o tom informovala Hedvika Petrželková za společnost Artcam.

Pro možnost on-line sledování se rozhodli i pořadatelé Cen divadelní kritiky, které se budou v Praze předávat 16. března. Přenos svého vystoupení ve středu nabídl také soubor nového cirkusu Cirk La Putyka.

"Dopad koronaviru na klasickou distribuci momentálně nedokážeme plně odhadnout, ale už teď je jasné, že z omezení kin vytěží digitální platformy," uvedl šéf filmové distribuce společnosti Artcam Vít Schmarc. Pro distributora filmů, jež se označují jako artové, znamená podle něj současný stav složitou výzvu. "Artcam nechce ztratit kontakt se svými diváky ani promarnit práci, kterou jsme vložili do svých filmů. Proto jsme se rozhodli využít služeb dvou platforem, se kterými poslední měsíce aktivně spolupracujeme, a nabídnout publiku možnost pustit si naše aktuální filmy doma," uvedl.

Dva oceňované dokumenty z portfolia Artcam Films měly předpremiéry na festivalu Jeden svět. Zahajovací snímek letošního ročníku festivalu - makedonská elegie Země medu i drama ze syrského Halabu (Aleppa) Pro Samu mají už na kontě řadu mezinárodních cen včetně nominace na Oscara. Festival Jeden svět byl kvůli šíření nákazy koronavirem přerušen, proto distributor připravil on-line premiéru obou titulů, které mohou diváci zhlédnout za poplatek.

Do neomezené on-line distribuce vstoupí také jeden z divácky nejúspěšnějších titulů Artcamu, v Cannes a na dalších festivalech oceněná historická romance Portrét dívky v plamenech, která je k vidění i ke stažení na portálu Aerovod.cz, který zřídila společnost Aerofilms.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 15:00 8°C

Celá předpověď