Míst v pátečních spojích je dost, dopravci budou i posilovat

foto I druhý den po smrti Karla Gotta přicházeli lidé 3. října 2019 vzdát zpěvákovi úctu a vyjádřit soustrast pozůstalým k vile rodiny na pražské Bertramce.

Praha - Míst v pátečních spojích vlaků a autobusů je před smutečním rozloučením s Karlem Gottem stále dost. Největší dopravci navíc plánují své linky posílit, rozhodující budou rezervace v průběhu týdne. Vyplývá to z aktuálních informací dopravců pro ČTK. Lidé se s Gottem budou moci rozloučit v pátek 11. října od 08:00 do 22:00 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. Následující den se bude konat od 11:00 zádušní mše pro pozvané hosty ve svatovítské katedrále na Pražském hradě.

České dráhy nyní připravují vozy, které využijí pro operativní posílení dopravy. "Zatím však v rezervačním systému nevidíme zásadní rozdíl oproti jiným týdnům. Ve většině spojů na pátek je ještě dost velká volná kapacita," uvedl mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Ve velkém se podle něj zatím plní především pendolina na páteční odpoledne, což je však běžný jev. "Kolegové z Německa se zatím také neozvali, že by bylo potřeba spoje posílit," podotkl.

Společnost bude sledovat rezervační systém a o konkrétním navýšení kapacit spojů rozhodne nejspíš v polovině týdne. Joklík zároveň upozornil na to, že zákazníci obecně jízdenky s velkým předstihem nekupují. Dá se proto očekávat, že místa ubývat teprve budou.

O posílení některých svých spojů už naopak rozhodl RegioJet. V současnosti chce společnost přidat další vozy na spoje, kde již je kapacita prodána. Týká se to spojů z Ostravska, Vídně či Bratislavy. S navyšováním kapacit dopravce počítá i v následujících dnech. "Počítáme s tím, že nasadíme maximální dostupnou kapacitu vozového parku tak, abychom co nejvíce vyhověli zvýšené poptávce po cestování v souvislosti se smutečním rozloučením s Karlem Gottem," řekl mluvčí Aleš Ondrůj.

Cestování nejspíš zkomplikuje i skutečnost, že pátek patří k nejvytíženějším dnům v dopravě. Místa je však možné stále rezervovat i v autobusech FlixBusu. Dopravce ovšem očekává, že s přibývajícími dny budou místa ubývat. Navyšování kapacit společnost zatím neplánuje.

Karel Gott zemřel po těžké nemoci v úterý 1. října. Vláda kvůli jeho úmrtí vyhlásí na sobotu 12. října státní smutek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 30. května 2020

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď