Mini nabízí elektrický kabriolet

foto Pr - MINI Cooper SE Cabrio

Kabrioletů, které mají čistě elektrický pohon, existuje jen minimum. Nyní pro zájemce začala automobilka Mini nabízet model Cooper SE Convertible. Bohužel vznikne jen v limitované edici 999 exemplářů.

Fotogalerie

Na výběr bude ze dvou barev laků. Exkluzivitu podtrhují detaily (kliky, rámečky světel,….), které jsou zbarveny bronzově.

Vůz vznikl přestavbou z verze se spalovacím motorem, která rovněž vzniká ve výrobním závodě Mini v Nizozemsku. Odlišit elektrickou verzi od té klasické lze například i díky využití speciálních disků kol se žlutým

Spalovací pohonnou jednotku v přídi nahradil elektromotor, který poskytuje výkon 184 koňských sil. Díky němu je vůz schopen zrychlit  nuly na stovku během 7,1 sekundy.

Kapacita baterie je vhodná spíše na kratší vyjížďky. Oficiální dojezd v cyklu WLTP je 201 kilometrů, v praxi bude nejspíše kolem 150 kilometrů.

Rozměry auta jsou shodné se spalovacím provedením. Shodný zůstal i zavazadlový prostor, do kterého je možné naložit 160 litrů.

Plátěnou střechu lze pomocí elektromotorů natahovat i během jízdy v rychlosti do 30 kilometrů v hodině.

Sériová výbava je poměrně bohatá. Obsahuje například také vyhřívání sedaček, head-up displej, kožený multifunkční volant, prémiový audiosystém a adaptivní tempomat.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď