Miller vtipkoval o Veithové a jejím manželovi, pak se omlouval

foto Rakouská lyžařka Anna Veithová.

Pchjongčchang - Bývalý americký lyžař Bode Miller si jako expert televizní stanice NBC v Pchjongčchangu zavařil, když v nadsázce prohlásil, že za pokles formy rakouské sjezdařky Anny Veithové může její manžel. Po vlně kritiky, která se na jeho hlavu snesla na internetu, se za vtip omluvil.

Americký lyžař Bode Miller. Veithová, která ještě pod dívčím jménem Fenningerová získala tři tituly mistryně světa a olympijské zlato v super-G v Soči, dnes skončila v obřím slalomu dvanáctá. Vítězce Světového poháru z let 2014 a 2015 se nedaří navázat na někdejší výborné výkony po vážném zranění kolena, kvůli kterému přišla o celou sezonu 2015/16.

Miller během svého komentáře připomněl její zdravotní problémy, ale navíc dodal: "Rád bych poukázal na to, že se také vdala. A je známo, že skloubit závodění ve Světovém poháru s rodinou nebo manželstvím je velmi náročné. Nechci to házet na partnery, ale možná je to jejím manželem."

Po smršti kritických hlasů, že se zbláznil, přispěchal slavný sjezdař s omluvou. "Aby bylo jasno, nemyslel jsem to vážně, že by za horšími výsledky Anny Veithové mohl její muž. Změna priorit je náročná věc, pro muže nebo ženu. Moje žena mě s láskou podporovala, když jsem ještě závodil, a vím, jak obrovský přínos to může být," uvedl Miller.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď