Milión dobíječek od ABB

foto Ilustrační foto - PR - Dobíječky elektromobilů od ABB

Śvýcarská společnost ABB oznámila pokoření milníku jednoho miliónu dobíjejících stanic, které dodala zákazníkům na celém světě. Do tohoto počtu se počítají stanice, které jsou schopné nabíjet elektrická vozidla stejnosměrným či střídavým proudem.

Zhruba šest stovek jich je v současné době rozmístěné také na území České republiky. První začala fungovat již v roce 2012. Největší počet jich provozuje ve své dobíjecí síti tuzemská energetická společnost ČEZ.

Zájem o dobíjecí stanice neustále roste. I kvůli tomu v loňském roce ABB otevřela v Itálii nový výrobní závod. Z něho míří za zákazníky jedna rychlodobíjecí stanice každých dvacet minut.

Mezi nabízenými typy stanic je také Terra 360 s výkonem 360 kW, díky níž je možné po připojení vozidla prodloužit jeho dojezd o sto kilometrů za méně než tři minuty.

Je to zásadní posun od první rychlodobíjecí stanice ABB. Tu ABB začala vyrábět v roce 2010 a měla výkon 50 kW.

Generální ředitel společnosti ABB E-mobility Frank Mühlon k tomu uvedl: „Společnost ABB E-mobility se dlouhodobě snaží vyvíjet inovace nezbytné pro vytvoření bezemisní mobility budoucnosti. Těším se na další miliony dobíjecích stanic, které teprve vyrobíme, a na čistší a ekologičtější svět, který tyto stanice pomohou vytvořit,“ uzavřel.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď