Milion chvilek zváží právní obranu proti Filipovým výrokům

foto Ilustrační foto - Předseda pořádajícího spolku Milion chvilek Mikuláš Minář hovoří na demonstraci za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO), která se uskutečnila 10. prosince 2019 na Václavském náměstí v Praze. Vlevo je místopředseda spolku Benjamin Roll.

Praha - Spolek Milion chvilek zváží možnost právní obrany proti výrokům předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který naznačil, že spolek by mohl nést odpovědnost za kybernetický útok na benešovskou nemocnici. Serveru Aktuálně.cz to řekl místopředseda spolku Benjamin Roll. K Filipovým výrokům se budou chtít představitelé spolku vyjádřit i dnes večer na demonstraci za demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) v centru Prahy.

Filip v projevu na víkendovém zasedání ústředního výboru KSČM ostře kritizoval spolek Milion chvilek, který pořádá demonstrace proti Babišovi a minulý týden uspořádal pochod zakončený na pražském hlavním nádraží. "Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází," řekl.

Roll vyjádřil nad Filipovým výrokem pobouření. "Je neslýchané, že si předseda parlamentní strany dovolí takto lhát. Není to však poprvé, co o nás KSČM cíleně šíří pomluvy," řekl Aktuálně.cz. "Zvážíme možnosti právní obrany," dodal.

Provoz benešovské nemocnice ochromil minulý týden počítačový virus. Zařízení od té doby funguje v omezeném režimu. Policie případ vyšetřuje jako neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je neděle 29. listopadu 2020

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď