Mílařka Mäki se kvůli pozitivnímu testu na koronavirus nezúčastní HMS

foto Mílařka Kristiina Mäki (na archivním snímku z 6. března 2022).

Praha - Mílařka Kristiina Mäki se nezúčastní halového mistrovství světa v Bělehradě. Finalistka olympijských her v Tokiu měla před dnešním odletem na vrchol halové atletické sezony pozitivní test na koronavirus. Do Srbska s výpravou zatím kvůli zdravotním problémům nezamířila ani překážkářka Helena Jiranová.

Fotogalerie

Mäki v úterním rozhovoru pro deník.cz prozradila, že se covidem nakazili její partner Filip Sasínek i syn Kaapo. Sice se snažila izolovat, ale onemocněla rovněž. "Podle nejčerstvějších informací se k výpravě nepřipojí, protože i ten retest byl pozitivní," řekla dnes novinářům na letišti šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Česká rekordmanka na 1500 metrů pod širým nebem to pak komentovala na svém facebooku. "Ta svině covid přišla po dvou letech i za mnou, takže nepoběžím na halovém mistrovství světa tento víkend. Mrzí mě to, ale všechno má svůj důvod. Díky všem, kdo fandí a jsou se mnou, i když jedeme zrovna dolů," napsala.

Jiranovou, která by měla reprezentovat na 60 metrů překážek, postihly střevní problémy. "Vypadá to, že se jedná o nějakou jednodenní střevní chřipku, které bohužel lítají po více lidech. Pokud vše dobře dopadne, tak snad odletí zítra, nejpozději v pátek. Uvidíme, jestli se z toho nějak dostane a bude schopná cestovat. Dneska by cestu určitě nezvládla," přiblížila Velebová.

Do Bělehradu tak dnes odletělo třináct z patnácti nominovaných atletů včetně českých rekordmanů Pavla Masláka, Tomáše Staňka a Petra Svobody.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď