Migraci je třeba řešit jako problém všech zemí EU, uvedl Rakušan

foto Po jednání ministrů vnitra Česka, Rakouska, Slovenska a Maďarska k migrační situaci proběhla tisková konference, 24. listopadu 2022, Praha. Na snímku zleva rakouský ministr vnitra Gerhard Karner, český ministr vnitra Vít Rakušan, slovenský ministr vnitra Roman Mikulec a maďarský ministr vnitra Sándor Pintér.

České předsednictví chce řešit migraci jako problém, který se týká celé Evropy, všech zemí Evropské unie. Na tiskové konferenci během jednání se svými protějšky ze Slovenska, Maďarska a Rakouska to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Den před mimořádným jednáním ministrů EU se sešli v Praze, aby podle Rakušana nabídli regionální pohled na krizi související s příchodem běženců do Evropy a hledali její řešení.

Den před mimořádným jednáním ministrů EU se sešli v Praze, aby podle Rakušana nabídli regionální pohled na krizi související s příchodem běženců do Evropy a hledali její řešení. Mimo jiné uvedl, že Srbsko, přes které migranti míří, je připraveno na harmonizaci své vízové politiky s ostatními zeměmi. Země západního Balkánu jsou podle něj také připraveny chránit své hranice ještě za oblastí schengenského prostoru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď