Mig 21 odehraje první ze tří pražských koncertů, představí nové album

foto Ilustrační foto - Skupina Mig 21 vystoupila 28. listopadu 2012 v pražském Lucerna Music Baru. Vlevo je frontman kapely Jiří Macháček.

Praha - První ze tří vystoupení v rámci tradičního pražského trojkoncertu popové skupiny Mig 21 se dnes uskuteční v Lucerna Music Baru. Další budou na stejném místě následovat 24. a 25. listopadu. Trojice koncertů zakončí turné, které začalo 8. října ve Svitavách. Kapela, která sama sebe označuje jako "chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova", na něm představuje své nové studiové album Džus noci.

V pořadí pátá řadová deska, z nichž všechny dosud dosáhly minimálně platinového ocenění za milionový obrat při prodeji, obsahuje 12 skladeb. Novinku uvedl singl Hádej, co žena žádá. Dále se na ní objevily nové skladby i singly, které vznikaly v průběhu posledních let, jako Svoboda není levná věc, Hurá, Hyjé!, Hej kámo nebo TěsněVedleSebe.

Píseň Hej kámo! zařadila kapela na loňský výběr starších nahrávek Hity a rarity. Ve videoklipu musely být zamýšlené striptérky kvůli vládním protipandemickým opatřením nahrazeny samotnými muzikanty.

"Čtyři písně jsme měli hotové už před pandemickým časem, ale těch zbylých osm věcí vznikalo v atmosféře, kdy nešlo koncertovat, kdy jsme si nemohli být jisti, jestli se nám ten team kolem kapely nerozutíká někam za jistějším výdělkem, kdy se člověk probudil a věděl, že jediné, co ho drží nad vodou je, že má rozdělanou písničku a kdyby neměl, tak by se nejspíš uchlastal k smrti," uvedl ke vzniku desky autor textů, herec, zpěvák a frontman skupiny Jiří Macháček.

Mig 21 vznikl v roce 1998. Vedle herce a zpěváka Macháčka sestavu tvoří Jan Hladík (bicí), Pavel Hrdlička (trubka), Tomáš Polák (kytara) a Adam Stivín (baskytara). Na koncertech sestavu posiluje stálý hosty Matej Benko (klávesy). Jejich první studiové album Snadné je žít vyšlo v roce 2001. Nahrávka zároveň v roce vydání získala dvě nominace na hudební ceny Anděl. Před šesti lety kapela převzala platinovou desku za prodej 6000 kusů své desky s názvem Album.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 23. května 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď