Microlino finišuje

foto

Návštěvníci automobilové výstavy IAA v září v Mnichově zde uvidí také produkční verzi elektrického minivozítka Microlino. Informaci potvrdila sama společnost, která za tímto projektem stojí a vyvíjí ho již od roku 2015.

Poslední představený prototyp doznal oproti těm dřívějším změny zejména v řešení interiéru. Novinkou je využití dvou displejů. Jeden je klasicky umístěný za volantem a slouží jako přístrojový štít. Druhý, menší, pak bude sloužit pro ovládání klimatizace a dalších funkcí vozidla.

Využít displeje se firma rozhodla zejména s ohledem na snazší možnost aktualizovat software vozidla a přidávat mu tak další funkce. To by při použití fyzických ovladačů bylo složitější.

Novinkou je rovněž přepracovaná plátěná shrnovací střecha. Tu prý lze nyní i za jízdy otevírat jednou rukou. V prémiových verzích bude tato střecha součástí základní výbavy, v ostatních ji pak bude možné dokoupit.

Microlino

Zajímavostí je absence kliky u jediných dveří na přídi. Bude stačit stisknutí tlačítka a dveře se pak pootevřou. Podobné tlačítko bude pochopitelně také uvnitř vozu.

Technické parametry se oproti dříve zveřejněným údajům nemění. To znamená, že půjde o dvoumístné vozidlo s délkou pouze 2,44 metru a šířkou 1,5 metru.

Instalovaná trakční baterie umožní dojezd na jedno nabití 200 kilometrů a z klasické zásuvky 230 Voltů ji půjde nabít během 4 hodin. Maximální rychlost bude činit 90 kilometrů v hodině.

Výroba vozidla, jehož cena má začínat na částce 12000 eur, bude probíhat v italském Turíně.

Autonaelektřinu.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 1. července 2022

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď