Mezinárodní veletrh cestovního ruchu "Fitur 2023“ v Madridu přinesl naději turistickému sektoru

foto

Po dvouleté pauze způsobené pandemií začal ve středu na výstavišti Ifema v Madridu 43. ročník Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Fitur 2023. Turistický sektor je letos plný optimismu a očekává rekordní rok. Festival zahájil král Don Felipe a Doña Letizia. Koná se od středy do neděle a chce být stejně úspěšný v návštěvnosti a expozicích jako byl před pandemií covidu-19.

Spolu s firmami, státy a turistickými destinacemi nabízí Fitur deset hlavních sekcí. Novinkou je společnost Fitur Sports, která chce ve spolupráci se Španělskou asociací výrobců a distributorů sportovního zboží AFYDAD, zdůraznit potenciál sportovní turistiky jako hybné síly rozvoje udržitelného cestovního ruchu.

Ministryně dopravy, mobility a městské agendy Raquel Sánchezová řekla, že cestovní ruch je klíčové odvětví v ekonomice, které zaručuje vytváření pracovních míst a bohatství. Akce jako Fitur představují místo setkávání společností a profesionálů z celého světa pracujících v cestovním ruchu a ukazují význam turismu v rámci světových ekonomik každé země, popsal Antonio Garamendi, prezident CEOE.

Veletrh Fitur je pro veřejnost otevřen do neděle 22. ledna. Odhadem na něj za pět dní trvání zavítá 80 až 90 tisíc lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď