Mezinárodní strojírenský veletrh se posouvá na listopad

foto Ilustrační foto - Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) na brněnském výstavišti 7. října 2019.

Brno - Termín Mezinárodního strojírenského veletrhu, jehož 62. ročník se měl na brněnském výstavišti konat původně loni v říjnu, se posouvá z letošního září na listopad. Vedení Veletrhů Brno o tom rozhodlo kvůli vývoji pandemie koronaviru, jak informovalo v tiskové zprávě.

"Věříme, že ve druhé polovině roku se dostaví výsledky vakcinační strategie a dojde k postupnému návratu k normálnímu životu. Očekáváme, že v listopadovém termínu bude možné uspořádat MSV již bez výrazných omezujících opatření. Jedná se o strategické rozhodnutí, které má za cíl umožnit konání veletrhu za relativně standardních podmínek, byť ve svém důsledku znamená změnu termínů většiny na podzim plánovaných akcí," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Podle ředitele veletrhu Michalise Busiose oceňují přesun na listopad i vystavovatelé. "Z jednání s vystavujícími firmami a partnerskými svazy vyplynulo, že rozhodnutí o posunu do listopadu je správným krokem. Termín umožní firmám lepší přípravu, nekoliduje s žádnou jinou významnou oborovou akcí v zahraničí. Ve druhé polovině roku snad bude umožněno i cestování, a bude tak možná mezinárodní účast vystavovatelů i návštěvníků," uvedl Busios.

Veletrhy Brno kvůli omezením souvisejícím s pandemií bojují s těžkou finanční situací. Zrušit musely nejen dva největší veletrhy, které se v areálu konají, MSV a zemědělský TechAgro, ale i řadu dalších menších akcí. Posledním větším veletrhem, který se uskutečnil v tradiční podobě, byl loňský Motosalon na začátku března. Všechny ostatní velké veletrhy, včetně bezpečnostních veletrhů IDET a PYROS nebo stavebního veletrhu, byly posunuty nebo ročník vynechají.

Tržby společnosti klesly o 90 procent a ztráty se pohybují mezi 250 až 280 miliony korun. Společnost propustila desítky zaměstnanců a žije z pětiletých úspor, které měly původně sloužit na rozvoj. Veletrhy Brno se budou hlásit o podporu z vládního programu COVID veletrhy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 11:00 19°C

Celá předpověď