Mezi vyšetřovanými v emisním skandálu Audi je i šéf Stadler

foto Německá automobilka Audi - logo, znak.

Frankfurt nad Mohanem - Německá prokuratura rozšířila počet vyšetřovaných v případu emisního skandálu Audi, která je luxusní divizí automobilové skupiny Volkswagen. Nově je mezi podezřelými z podvodu a falešné reklamy také šéf divize Rupert Stadler. Prokuratura také dnes prohledala byt Stadlera a jednoho ze současných členů představenstva, napsala agentura Reuters.

Úřad mnichovského prokurátora uvedl, že v souvislosti se skandálem v Audi nyní vyšetřuje 20 podezřelých. Prokuratura se také snaží zjistit, zda Stadler a další z členů představenstva pomohli vozům vybavených nelegálním softwarem ke vstupu na evropský trh.

Automobilka dodala, že s prokuraturou plně spolupracuje.

Stadler je předsedou představenstva Audi od roku 2007, předtím čtyři roky řídil finance divize. V březnu 20členná dozorčí rada Audi doporučila akcionářům ponechat Stadlera ve funkci, přestože prokurátoři prohledali Audi v souvislosti s vyšetřování, kdo byl zapleten v nezákonném používání softwaru zkreslujícího údaje o emisích u vozů VW, Audi a Porsche. V dubnu byl pak Stadler jmenován také šéfem prodeje celé skupiny Volkswagen.

Audi má největší podíl na zisku celé skupiny Volkswagen. Automobilka v listopadu 2015 přiznala, že některé její vozy s naftovým motorem měly nelegální vybavení, které umožňovalo obcházet emisní limity. Minulý měsíc uvedla, že nesrovnalosti v softwaru objevila u dalších 60.000 vozů, napsala agentura Reuters.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď