Mezi sedmnácti oběťmi kalifornských záplav jsou i čtyři děti

foto Prudké lijáky vyvolaly v Kalifornii záplavy a sesuvy bahna. Na snímku pohled na město Montecito.

Los Angeles - Mezi sedmnácti oběťmi úterních záplav a sesuvů bahna v Kalifornii jsou také čtyři děti. Nejmladšímu z nich byly tři roky, uvedla s odvoláním na úřady postiženého okresu Santa Barbara agentura AP. Podle šerifa Billa Browna se nadále pohřešuje 43 lidí. Úřady dříve hovořily o osmi pohřešovaných. Všech sedmnáct mrtvých už se podařilo identifikovat.

Nejmladší obětí neštěstí vyvolaného prudkými dešti se podle úřadů stala tříletá holčička, nejstarší 89letý muž. Všechny oběti pocházely z nejhůře postiženého města Montecito severozápadně od Los Angeles.

Po pohřešovaných nadále pátrají záchranáři i stovky dobrovolníků. Šerif okresu Santa Barbara Brown na tiskové konferenci uvedl, že úřady nemají stále informace o 43 osobách, které tak vedou jako pohřešované. Dřívější oficiální informace přitom hovořila o osmi pohřešovaných.

Podle Browna jsou mezi více než čtyřmi desítkami osob "aktivně pohřešovaní", ale i ti, jejichž jména padla při telefonátech na operační středisko a středisko pomoci rodinám. Tito lidé podle Browna mohli opustit postiženou oblast před neštěstím a být v pořádku, nezvládli se ale ještě spojit s rodinou a přáteli. Kolik lidí je ve které kategorii, šerif neuvedl.

Více než padesátikilometrový úsek pobřežní dálnice 101, která spojuje jih a sever Kalifornie, zůstává uzavřený. Nepřístupných pro plavce je také čtrnáct pláží a to kvůli kontaminaci vodou ze záplav. Úřady se obávají, že se do oceánu mohly dostat i odpadní vody či různé chemikálie.

Úterní lijáky v jižní části Kalifornie vyvolaly místní záplavy, ale i sesuvy kamení a bahna, které zničily stovky domů. Neštěstí místní postihlo jen krátce poté, co v oblasti zuřil rozsáhlý lesní požár Thomas, který zničil přes 1000 staveb a stal se nejrozsáhlejším v kalifornské historii.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 13:00 18°C

Celá předpověď