Mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní narazil vlak do spadlé skály, 5 lehce zraněných

foto Mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní 30. června 2022 narazil rychlík do spadlé skály, lokomotiva a první vagon vykolejily.

Praha - Mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní dnes ráno narazil rychlík do spadlé skály na kolejích, lokomotiva a první vagon vykolejily. ČTK to řekl mluvčí Českých drah (ČD) Lukáš Kubát. Provoz na trati mezi Berounem a Prahou je přerušený, ČD zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Podle mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanové ve vlaku cestovalo zhruba 150 lidí. Mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková ČTK řekla, že pět z nich utrpělo lehké zranění.

Podle webu ČD se nehoda stala kolem 6:00, omezení podle předpokladů potrvá celý dnešek. "V současné době je na místě pomocná lokomotiva, která odtáhne nevykolejené vozy, pak přijede nehodový jeřáb, který by měl odstranit vykolejený vagon a lokomotivu," řekl ČTK ve 13:15 mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Místo podle něj bude posuzovat statik. "Na základě toho se rozhodne, zda je třeba na místě provést další úpravy," doplnil.

Nehoda se stala na trati, kde je ode dneška do 16. července plánovaná v úseku z Prahy do Berouna kvůli pokračující modernizaci výluka, místo některých vlaků jezdí autobusy, změnily se odjezdové časy.

Zemanová řekla, že ve vlaku cestovalo zhruba 150 lidí. Sami opustili vlak a odcházeli pěšky, někdo směr Karlštejn, někdo směr Praha, uvedla Zemanová.

Záchranáři ošetřili pět lehce zraněných, čtyři na místě, jeden cestující s pohmožděnou krční páteří byl převezen do nemocnice v Hořovicích, řekla Nováková. Na místě zasahovalo pět záchranářských posádek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď