Mezi Dobřichovicemi a Karlíkem spadl vrtulník, dva lidé zemřeli

foto Mezi Dobřichovicemi a Karlíkem u Prahy 30. března 2021 spadl menší vrtulník, dva lidé při nehodě zemřeli. Stroj se zřítil na louku z výšky asi 90 metrů.

Praha - Mezi Dobřichovicemi a Karlíkem u Prahy spadl menší vrtulník, při nehodě zemřeli dva muži. Podle policie šlo o Čechy staršího věku. Stroj se zřítil na pole z výšky asi 90 metrů. Příčinu nehody policisté zjišťují, v případu byla nařízena soudní pitva, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

Událost byla hlášena kolem 14:00, nehoda se stala poblíž křížení Polní a Anglické ulice. Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Effenbergerové cestující utrpěli zranění neslučitelná se životem.

Mezi Dobřichovicemi a Karlíkem u Prahy 30. března 2021 spadl menší vrtulník, dva lidé při nehodě zemřeli. Stroj se zřítil na louku z výšky asi 90 metrů. "Záchranáři jim bohužel už nemohli pomoci. Na místo byl přivolán koroner," uvedla Effenbergerová.

Na místo dorazili pracovníci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, případem se dál zabývají i kriminalisté. Následky nehody likvidovali hasiči. "Prováděli protipožární opatření a zajišťovali únik provozních kapalin," řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Podobná nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek u Velké Dobré na Kladensku, kde také havaroval malý vrtulník. Cestovali v něm dva lidé, jeden z nich byl při nehodě lehce zraněn.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 17. května 2021

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď