Mezi Bojkovicemi a Rudimovem se sesunula silnice, je zavřená

foto Mezi Bojkovicemi na Uherskohradišťsku a Rudimovem na Zlínsku se sesunula silnice třetí třídy. Od 2. listopadu 2020 je zcela neprůjezdná, motoristé mohou uzavřený úsek objíždět přes Slavičín na Zlínsku.

Bojkovice (Uherskohradišťsko) - Mezi Bojkovicemi na Uherskohradišťsku a Rudimovem na Zlínsku se sesunula zřejmě kvůli dešťům silnice třetí třídy. Od pondělí je neprůjezdná, motoristé mohou uzavřený úsek objíždět přes Slavičín na Zlínsku. Oprava poškozené silnice nejspíše začne až na jaře. ČTK to dnes řekl Bronislav Malý, ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Podle Malého ujel silniční svah u Bojkovic vlivem nedávných vytrvalých dešťů. Sesuv silnice III/49515 je dlouhý zhruba 50 metrů. "Je tam podemletá silnice, pod vozovkou jsou kaverny. Takže jsme byli nuceni po dohodě se silničním správním úřadem udělat uzavírku," uvedl ředitel.

Mezi Bojkovicemi na Uherskohradišťsku a Rudimovem na Zlínsku se sesunula silnice třetí třídy. Od 2. listopadu 2020 je zcela neprůjezdná, motoristé mohou uzavřený úsek objíždět přes Slavičín na Zlínsku. Část svahu podle něj ujela už před 14 dny. Pracovníci správy a údržby silnic proto na okraj silnice umístili značky, které sice vozovku zúžily, avšak místo zůstávalo průjezdné. "Sesuv ale pokračoval dál. Než aby se tam stalo něco horšího, tak jsme raději silnici uzavřeli zcela," řekl Malý.

Na zákaz vjezdu nyní řidiče upozorňují provizorní značky. Silničáři počítají také s osazením dočasných značek navádějící motoristy na objížďku, která povede přes Slavičín. Omezení potrvá několik měsíců. "Uděláme nezbytná opatření, aby se svah nesesouval dál. To znamená rýhy na odvodnění povrchových vod. Určitě ale nepustíme provoz, půjde to až po definitivním zabezpečení silnice," uvedl ředitel.

Silničáři aktuálně čekají na posudek geologa, který se zabývá možným řešením problému. Do rekonstrukce silnice se však stavební firma pravděpodobně nepustí dříve než na jaře příštího roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 3:00 -5°C

Celá předpověď