Metronome Prague navštívilo 22.000 lidí, nejvíce za pět let jeho existence

foto Závěrečný den festivalu Metronome Prague, 25. června 2022, Praha.Anglická hudební skupina Underworld.

Praha - Pátý ročník festivalu Metronome Prague, který skončil na pražském Výstavišti dnes nad ránem, navštívilo celkem 22.000 lidí, nejvíce za dobu jeho existence. Na osmi pódiích se představili tuzemští i zahraniční interpreti. Hlavní hvězdou sobotního programu byla kapela Underworld. Páteční program na hlavní scéně vrcholil show hudebníka Becka, na kterou hodinu i v silné bouřce čekalo mnoho fanoušků. O den dříve posluchače zcela uhranul Nick Cave se skupinou The Bad Seeds. Šestý ročník Metronome Prague se uskuteční 22. až 25. června 2023 ve stejné lokalitě. ČTK o tom za organizátory informoval David Gaydečka.

Ve čtvrtek i v sobotu prošlo branami festivalu vždy přes 14.000 diváků, v pátek jich bylo, i s ohledem na deštivé počasí počasí, méně. V součtu se na akci objevilo 22.000 individuálních držitelů vstupenek. Dosavadní nejvyšší návštěvu, téměř 20.000 diváků, zaznamenal Metronome Prague v roce 2019. "Česká metropole je zpět na mapě velkých kulturních akcí Evropy. Věříme, že jsme odstartovali další etapu Metronome Prague a těšíme se na další ročník," uvedl Gaydečka.

Ze zahraničních účastníků zaujaly mimo jiné skupiny Baltazar, Oh Wonder nebo Lola Marsh, příznivce starší rockové muziky potěšil bratr Micka Jaggera Chris. Festival uvedl na českou scénu i talentované zahraniční umělce, jako je třeba britská písničkářka Emily Burnsová. Jakýmsi přechodem mezi zahraniční a domácí scénou byla pak česká premiéra kapely Sunnbrella, kterou v Londýně založil syn Miroslava Žbirky David.

Z tuzemských umělců Lenka Dusilová představila na Křižíkově fontáně doprovodný Řeka Ansámbl, na stejné scéně se představili Tata Bojs, projekt SymfoMig 21 a Dan Bárta s kapelou Alice. Raper Marpo oslavil na jedné z vedlejších scén desáté výročí založení svého Troublegangu.

Za předchozí čtyři ročníky Metronome Prague navštívily hvězdy jako Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 15:00 24°C

Celá předpověď