Meteorologové rozšířili výstrahu na nebezpečí požárů na většinu Čech

foto Hasiči zasahují při požáru lesa (ilustrační foto).

Praha - Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.

Výstraha se po dnešním rozšíření dotkne celého Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského kraje a Prahy a některých regionů Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje. V těchto oblastech nečekají meteorologové v nejbližších dnech déšť ani přeháňky, výstraha proto platí zatím až do odvolání. Občasné srážky či ojedinělé bouřky by mohly dorazit zřejmě až o víkendu, vyplývá z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Lidé by se podle meteorologů měli v oblastech, v nichž platí výstraha, vyvarovat jakýchkoliv aktivit, které by mohly být příčinou požáru. Ve volné přírodě by neměli rozdělávat oheň, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky nebo používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Současně by měli dodržovat místní vyhlášky a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď