Meteorologové rozšířili nebezpečí vzniku požárů na další oblasti

foto Lesní požár - ilustrační foto.

Praha - Nebezpečí vzniku a šíření požárů se po pátečních srážkách vrátilo na část území Česka, důvodem je sucho a postupné oteplování po krátkodobém ochlazení. Aktuálně platí upozornění před rizikem požárů až do odvolání ve velké části severozápadní poloviny Čech a na jižní a střední Moravě. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Současně předpokládá, že kvůli pokračujícímu suchu jej v dalších dnech rozšíří i na další části republiky.

S rizikem požárů mají podle meteorologů počítat obyvatelé Karlovarského a Ústeckého kraje, Prahy, severní poloviny Plzeňského a Středočeského kraje, západní části Libereckého a Královéhradeckého kraje a severozápadu Pardubického kraje. Z moravských regionů platí upozornění pro Jihomoravský a Zlínský kraj a jižní polovinu Olomouckého kraje.

S ohledem na panující nebezpečí by lidé neměli podle meteorologů rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky na zem a používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Rovněž by měli hospodařit s vodou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je neděle 25. září 2022

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď