Městské divadlo Brno jako první na světě uvedlo muzikál Sněhurka a já

foto Zkouška inscenace Sněhurka a já se konala 26. ledna 2022 v Městském divadle Brno. Zleva Esther Mertová jako Sára, Ondřej Komínek jako Florián a Alžběta Janíčková jako Daisy.

Brno - Desítky pohádkových postav v sobotu ožily v Městském divadle Brno při představení Sněhurka a já. Světovou premiéru muzikálu, za kterým stojí mezinárodní autorský tým, sledovalo zaplněné hlediště hudební scény. Na sérii dalších uvedení muzikálu pro celou rodinu lze podle rezervačního systému divadla stále koupit lístky.

Fotogalerie

Příběh propojuje postavy z lidského světa a pohádkové říše, kromě Sněhurky se v inscenaci objevují také třeba Karkulka s vlkem nebo Rampelník.

Brněnská inscenace vznikla v režii Stanislava Slováka, jenž je s dramaturgyní Klárou Latzkovou také autorem úpravy. Společně se snažili přiblížit původní, místy až filmový scénář českému publiku. Slovák před premiérou zdůraznil, že se podařilo inscenaci dotáhnout od první čtené zkoušky k dnešku bez covidových komplikací a přerušení.

Hudbu k muzikálu složila Pippa Clearyová, která žije a tvoří v Londýně. Libreto je společným dílem amerického scenáristy a producenta Philipa LaZebnika a německého autora Ronalda Kruschaka. LaZebnik je spoluautorem scénářů k animovaným filmům, jako Pocahontas nebo Legenda o Mulan.

Trojice na muzikálu pracovala od roku 2017, o rok později dílo představili ve formě scénického čtení v Londýně. Dohoda s německou produkční firmou nakonec vedla tomu, že muzikál jako první na světě uvedlo Městské divadlo Brno. LaZebnik byl mezi diváky.

Hrdiny muzikálu jsou dospívající dívka Daisy a princ Florián, který hledá ve světě lidí pomoc pro pohádkovou říši. Snaží se ji ovládnout zlá Královna, Sněhurčina macecha.

V hlavní roli zlé Královny v premiérovém obsazení účinkovala Hana Holišová. Úlohy Daisy se zhostila Barbora Slaninová. V roli prince Floriána se představil Libor Matouš. Pro všechny role má brněnské divadlo několik alternací.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 29. září 2022

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď