Město Ósaka bude provozovat samořídící autobusy

foto Ilustrační foto - An employee of the Osaka Metro subway system goes through the new ticket gate featuring a face recognition system during a media preview at a station in Osaka, western Japan, Monday, Dec. 9, 2019. (Kyodo News via AP),Image: 674547524, License: Rights-managed, Restrictions: JAPAN OUT, MANDATORY CREDIT, Model Release: no, Credit line: ČTK / AP / Uncredited

Město Ósaka předložilo městské radě návrh dodatečného rozpočtu, který obsahuje 360 milionů jenů (asi 57 milionů korun) na demonstrační projekt, jehož cílem je komerční provoz automatizovaných autobusů v době konání světové výstavy Expo 2025.

Informuje o tom server sankei.com.

Dálnice spojující nádraží JR Šin-Ósaka s místem konání výstavy je v současné době ve výstavbě a město ji plánuje využít jako vyhrazenou silnici pro automatizované autobusy během výstavy Expo.

Podle plánu budou automatizované autobusy jezdit ze stanic Šin-Ósaka a JR Ósaka Station do místa konání Expa. Cílem je dosáhnout úrovně 4, která za určitých podmínek umožňuje bezobslužný provoz.

Výtěžek z demonstračního projektu bude použit na nákup karoserií vozidel a jejich úpravu na specifikace pro automatické řízení. Se zahájením experimentu se počítá ještě v tomto roce. Do dokončení dálnice bude experiment probíhat na jiném místě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď