Ukrajinský Mykolajiv zasáhlo nejméně sedm ruských střel, nejsou hlášeny oběti

foto Dům v obci Serhijivka u Oděsy na jihozápadě Ukrajiny zničený ruským raketovým útokem, 2. července 2022.

Kyjev - Jihoukrajinské město Mykolajiv brzy ráno zasáhly ruské střely, oznámil podle agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Starosta Mykolajivu dříve uvedl, že městem otřásly silné výbuchy. Nejméně sedm Ruskem vyslaných raket zasáhlo infrastrukturu a výrobnu cihel, některé dopadly do polí. Podle Kima zatím nejsou hlášeny žádné oběti.

"Starosta dnes ráno psal o explozích, ve stejnou chvíli přiletělo nejméně sedm raket, které město a jeho okolí zasáhly," řekl Kim. Sirény se v Mykolajivské oblasti rozezněly brzy ráno, starosta Oleksandr Sjenkevyč následně obyvatele Mykolajivu vyzval, aby zůstali v úkrytech.

Předchozí noc exploze raket srovnaly se zemí část bytového domu nedaleko černomořského přístavního města Oděsa. Obyvatele zastihly ve spánku, útok si vyžádal nejméně 21 mrtvých a 38 zraněných. Ukrajina tvrdí, že Rusové míří na civilní cíle úmyslně. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nočním videu v pátek údery odsoudil jako "vědomý, úmyslně cílený ruský teror".

Náměstek ukrajinského ministra vnitra Jevhen Jenin dnes podle ruskojazyčného serveru BBC uvedl, že sirény v Oděse zněly zhruba osm až deset minut, nikdo z obyvatel zničeného domu ale budovu neopustil. "Chápu, že je těžké uprostřed noci vstát, ale někdy ostražitost zachraňuje životy," řekl Jenin.

Podle Kyjeva Moskva zintenzivnila raketové útoky střelami dlouhého doletu, jimiž zasahuje civilní cíle daleko od frontové linie. Rusko trvá na tom, že míří pouze na vojenské cíle.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď