Měsíčně se už ve světě prodává kolem miliónu elektromobilů

foto PR - BYD

Zhruba každý šestý z nových vozů, které se ve světě nově zaregistrují do provozu, má elektrický pohon. Z údajů portálu EV Volumes vyplývá, že letos v říjnu si zákazníci koupili přesně 932 000 bateriových elektromobilů a vozidel s pohonem plug-in hybrid.

Je to o 55 procent vyšší číslo než ve stejném měsíci loňského roku. Na celkovém trhu s osobními auty tak mají elektromobily podíl již šestnáct procent.

Říjen byl historicky druhým nejúspěšnějším měsícem z hlediska tohoto typu vozů. Lepší bylo již jen letošní září, kdy byla překonána dokonce miliónová hranice.

Doslov a žně zažila v desátém letošním měsíci čínská značka BYD. Nejenže se její model BYD Song Plus, který se nabízí jak ve verzi plug-in hybrid, tak rovněž „čistý bateriový elektromobil, stal nejprodávanějším elektromobilem v říjnu, ale na navíc má v první desítce nejžádanějších elektrických aut celkem šest modelů.

Dva pak má Tesla (Model Y a 3), desítku doplňují ještě třetí Wuling Hong Guang MINI EV a desátý Volkswagen ID.4.

Během deseti letošních měsíců se na celém světě prodalo již 7,7 milionu elektromobilů. Experti nevylučují, že již letos padne hranice deseti milionů kusů.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď