Mercedes přiveze na IAA do Mnichova čtyři elektromobily

foto Značka Mercedes-Benz zveřejnila první fotografickou upoutávku na model EQE.

Značka Mercedes-Benz zveřejnila první fotografickou upoutávku na nový model EQE. Tento vůz bude mít premiéru na mnichovské výstavě IAA Mobility, která začne 7. září. Jedná se o sedan s podobným tvarem karosérie, jaký má EQS, ovšem s menšími rozměry.

Současně již automobilka odtajnila podobu palubní desky, která je prakticky identická s tou, která se používá v limuzíně EQS. Je to ostatně logické, protože EQE bude s EQS sdílet platformu.

Technická data zatím Mercedes-Benz tají. Dá se ovšem předpokládat použití o něco menší vysokonapěťové baterie, než která je v EQS. Dojezd by se tak mohl pohybovat někde mezi 600 až 700 kilometry.

Kromě toho zde návštěvníci uvidí první elektromobil připravený sportovní divizí AMG. Podle zdrojů Autonaelektřinu půjde o EQS AMG. Na konci názvu bude číselné označení 53. Čtveřici doplní koncept luxusního elektrického SUV Mercedes-Maybach EQS a naopak sériové sedmimístné rodinné SUV EQB.

V expozici bude také možné nalézt crossover s logem značky Smart. Pochopitelně půjde také o elektromobil, protože tato značka již několik let žádný jiný pohon nenabízí. A současně to bude největší vůz, jaký se kdy v nabídce značky objevil.

Poslední část prezentace budoucnosti Mercedesu v Mnichově budou představovat hybridy. Objeví se jich tu řada a mezi nimi také ty, které připravili specialisté AMG.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď