Měli bychom to zvládnout, řekl po losu liberecký kouč Hoftych

foto Ilustrační foto - Trenér Liberce Pavel Hoftych.

Liberec - Trenér Pavel Hoftych byl rád, že se liberečtí fotbalisté při dnešním losu 2. předkola Evropské ligy vyhnuli vítězi Maďarského poháru Honvédu Budapešť. Severočeši nastoupí proti litevskému celku Riteriai a jejich kouč je přesvědčen, že by si se soupeřem z Vilniusu měli poradit.

"Z trojice týmů, proti kterým jsme mohli hrát, jsem za nejtěžšího soupeře považoval maďarský Honvéd. Litevský a lotyšský tým jsem považoval za podobně silné soupeře, které bychom měli zvládnout. Samozřejmě si teď zjistíme víc informací, máme na to dostatek času," uvedl pro klubový web Hoftych. Utkání je na programu 17. září, kvůli koronavirové krizi se kvalifikace hraje jen na jeden duel.

Liberečtí zatím nevědí, kde budou hrát. V Litvě totiž pro cestující z Česka platí kvůli pandemii omezující opatření. Je možné, že se zápas uskuteční na neutrální půdě. Severočeši byli v kontaktu s plzeňskou Viktorií, která jako první z českých klubů musela v době koronavirové krize cestovat k pohárovému duelu, a to do Alkmaaru.

"Škoda, že nehrajeme doma. Bude teď záležet na tom, jestli se bude hrát v Litvě, nebo na neutrální půdě. Máme informace z Plzně, jaká omezení a hygienická opatření se týkají cesty na venkovní zápas, ale s tím se musíme vyrovnat," konstatoval Hoftych.

Severočeši se představí v pohárech poprvé od sezony 2016/17, kdy si zahráli základní skupinu Evropské ligy. Pokud to chtějí zopakovat, musejí v kvalifikaci přejít přes tři soupeře.

"Popereme se o to, abychom šli do dalšího kola. Věřím, že během příštích dvou týdnů se ještě posuneme dál a mužstvo se víc sehraje," doplnil Hoftych, jehož tým v neděli překvapil vysokou ligovou výhrou 4:1 nad Plzní.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 28. ledna 2021

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď