Meghan porodila syna, oznámení přišlo na instagramu

foto Britský princ Harry s manželkou Meghan na snímku ze 7. února 2019.

Londýn - Osmým pravnoučetem britské královny Alžběty II. a prvním dítětem prince Harryho a jeho manželky Meghan je chlapec. Bývalá americká herečka jej přivedla na svět dnes kolem půl šesté ráno britského času (06:30 SELČ). Meghan a Harry narození královského potomka, který je sedmým v pořadí následníků britského trůnu, oznámili na svém oficiálním instagramovém účtu.

"Je to kluk! Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou přešťastní, že mohou oznámit narození dítěte," znělo oficiální prohlášení královského páru. Pohlaví svého dítěte rodiče předem znát nechtěli, jeho jméno ihned oznámeno nebylo.

"Vévodkyně i děťátko jsou oba zdraví a v pořádku a manželský pár děkuje veřejnosti za sdílené nadšení a podporu v této velmi výjimečné životní chvíli," pokračovalo sdělení na instagramu. Jméno nového královského potomka, který váží necelých 3,3 kilogramu, ihned oznámeno nebylo. Další podrobnosti prý královský dvůr zveřejní v příštích dnech.

"Jsme oba naprosto nadšení," řekl následně před televizními kamerami princ Harry. "Bylo to nádherné, úplně neuvěřitelné. Jsem na svou ženu hrozně pyšný a jako každý otec a rodič, který o svém dítěti říká, že je skvělé, tohle miminko je úplně k zulíbání," dodal.

Mezi prvními gratulanty z řad politiků byla premiérka Theresa Mayová. "Blahopřeji vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k narození jejich malého chlapečka. Přeji vám v tuto šťastnou chvíli jen to nejlepší," uvedla na twitteru.

O narození byli informováni významní členové královské rodiny včetně královny či Harryho bratra Williama, jež podle prohlášení Buckinghamského paláce zpráva potěšila. "Vévodkynina matka Doria Raglandová, která je z příchodu jejího prvního vnoučete nesmírně šťastná, je s jejich královskými výsostmi ve Frogmore Cottage," dodává komuniké v odkaze na nové bydliště Harryho a Meghan nedaleko hradu Windsor na západ od Londýna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 11:00 28°C

Celá předpověď