Meghan a princ Harry na narozeniny syna Archieho vyzvali k darům na vakcíny

foto Ilustrační foto - Britský princ Harry a jeho žena Meghan Markleová.

Los Angeles/Londýn - Britský princ Harry a jeho žena Meghan při příležitosti druhých narozenin svého syna Archieho vyzvali k dárcovství, které by pomohlo poskytnout vakcíny proti covidu-19 nejchudším zemím. Pár, který se po loňském rozhodnutí vzdát se svých povinností a práv v královské rodině přestěhoval do Kalifornie, v dnešním prohlášení uvedl, že si nedokáže představit výraznější způsob poctění synových narozenin, než že lidé darují po pěti dolarech (zhruba 110 korun).

Harry a Meghan na svém webu uvedli, že 80 procent z miliardy dosud podaných dávek vakcín proti covidu bylo aplikováno v bohatších zemích.

Dvojice ocenila, že mnozí lidé na počest Archieho věnují peníze charitám a prokazují službu prostřednictvím "dobroty ve svých srdcích".

Členové britské královské rodiny na narozeniny často zveřejňují nové fotografie a Harry s Meghan loni dokonce zveřejnili video zachycující, jak Meghan čte synovi pohádku. Letos tuto tradici nedodrželi, což ale platí o mnoha dalších zvyklostech poté, co začali usilovat o nový finančně nezávislý život ve Spojených státech.

Ostatní členové panovnické rodiny Archiemu poslali blahopřejné vzkazy. "Přeji Archiemu Mountbattenovi-Windsorovi velmi šťastné druhé narozeniny," vzkázala pravnukovi 95letá královna Alžběta II. Podobné přání mu zaslal jeho dědeček, následník trůnu prince Charles i jeho strýc a teta, tedy princ William s manželkou Kate.

Během březnového televizního rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou 39letá míšenka Meghan řekla, že nejmenovaný člen královské rodiny se před narozením Archieho ptal, jak tmavou dítě asi bude mít kůži. Tím vyvolal velký poprask.

Nyní je Meghan znovu těhotná. V úterý oznámila, že napsala dětskou knížku inspirovanou Archiem a Harrym. Vyjít má příští měsíc.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď