McGowanová: Portmanová sehrála na Oscarech feministickou komedii

foto Natalie Portmanová na letošním udílení cen americké filmové akademie Oscar.

Los Angeles - Americká herečka Rose McGowanová kritizovala svou kolegyni Natalii Portmanovou za její chování na letošním udílení cen americké filmové akademie Oscar. Podle McGowanové sehrála Portmanová feministickou komedii, když přišla zahalená do černé pláštěnky, na jejímž lemu byla vyšita jména režisérek, které nebyly zařazeny mezi nominované.

Na Portmanové oděvu byla vyšita jména Lorene Scafariové, která loni natočila film Zlatokopky, Číňanky Lulu Wangové (film The Farewell), Američanky Grety Gerwigové i Francouzek Mati Diopové nebo Céline Sciammaové.

"Chtěla jsem jemným způsobem poukázat na ženy, které letos nebyly za svou neuvěřitelnou práci oceněny," vysvětlila to Portmanová.

McGowanová ale na facebooku bez jakýchkoli servítků zkritizovala média oslavující "odvahu" Portmanové.

"Odvážná? Ani zdaleka. Spíš herečka, která hraje divadlo a chce vypadat jako angažovaná," napsala McGowanová známá ze seriálu Čarodějky. Obrátila se přímo na Portmanovou a vzkázala jí: "Za své dlouhé kariéry jsi pracovala se dvěma režisérkami a jednou z nich jsi byla ty sama. Máš produkční společnost, která zaměstnala jako režisérku právě tebe." McGowanová vyzvala své "elitní" kolegyně, aby přestaly předstírat, že stojí na straně ostatních žen, a raději se snažily změnit svět.

Portmanová reagovala poznámkou, že ona si přívlastek odvážná nezaslouží a že tato charakteristika náleží ženám, které svědčily v New Yorku v procesu s producentem Harveym Weinsteinem.

McGowanová jako jedna z prvních v Hollywoodu obvinila Weinsteina ze sexuálního obtěžování a podala na někdejšího filmového magnáta žalobu. Weinsteina od roku 2017 obvinilo ze sexuálních útoků přes 80 žen. V New Yorku se nyní koná proces, který se týká dvou z nich, dnes je shodou okolností očekávána závěrečná řeč obhajoby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 1. října 2020

Očekáváme v 5:00 8°C

Celá předpověď