McCarthy má slova ředitele TikToku za velmi znepokojivá

foto Šéf sociální sítě TikTok Shou Zi Chew během "grilování" před členy amerického kongresového výboru pro energetiku a obchod, 23. března 2023. 

Washington - Vyjádření šéfa sociální sítě TikTok Shou Zi Chewa jsou "velmi znepokojivá", uvedl dnes předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy. Reagoval tak na čtvrteční "grilování" šéfa Tiktoku před členy výboru pro energetiku a obchod. McCarthy se podle agentury Reuters domnívá, že zákonodárci schválí v reakci na obavy související s aplikací zákon, který bude mít podporu republikánů i demokratů.

"Je šéfem společnosti, který vám nemůže říct, že Čína nešpehuje data," prohlásil o řediteli TikToku McCarthy. Aplikaci přitom používá přes 150 milionů Američanů, tedy necelá polovina populace. Klíčovým tématem čtvrtečního pětihodinového vystoupení šéfa TikToku před zákonodárci byla snaha uklidnit obavy z toho, že k osobním datům amerických uživatelů může získat přístup Peking. Síti tak v USA dál hrozí zákaz.

Čína dnes v reakci na výpověď Shou Zi Chewa uvedla, že nikdy nepožadovala od žádné firmy, aby jí předávala data shromážděná v zahraničí. "Čína přikládá velký význam ochraně a bezpečnosti osobních údajů," prohlásila na tiskové konferenci mluvčí čínské diplomacie Mao Ning.

Zakázat TikTok na všech služebních zařízeních se chystá britský parlament. Obdobný krok již dříve oznámily například Evropská komise či Evropský parlament, Kanada, Belgie, Dánsko či česká ministerstva vnitra a zahraničí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď