McCabe předal FBI své zápisky o kontaktech s Trumpem

foto Andrew McCabe jako úřadující šéf FBI během slyšení před americkým Senátem na snímku z 11. května 2017.

Washington - Bývalý zástupce ředitele amerického FBI Andrew McCabe, propuštěný nedávno z úřadu dva dny před odchodem do penze, předal zvláštnímu vyšetřovateli FBI Robertu Muellerovi své zápisky z rozhovorů s prezidentem Donaldem Trumpem. Oznámila to dnes agentura AP. Mueller se svým týmem pátrá po stopách ruského vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

Zápisky jsou podle AP podrobné a obsahují i obsah rozhovorů McCabea s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeym, kterého Trump loni vyhodil z funkce. I Comey Muellerovi předal své záznamy konverzace s prezidentem. McCabeovi zápisky mohou podle amerických médií pomoci při vyšetřování kontaktů mezi volebním štábem Trumpa a Moskvou.

McCabea v pátek z funkce propustil ministr spravedlnosti Jeff Sessions za hlasitého souhlasu prezidenta. Trump dnes McCabeovo tvrzení o zápiscích zpochybnil. "S Andrewem McCabem jsem strávil velmi málo času a v mé přítomnosti si nikdy zápisky nedělal. Nevěřím, že má zápisky, pokud ovšem nesleduje vlastní cíle. Totéž platí i o lháři Jamesi Comeym," napsal Trump na twitteru.

V dalším tweetu prezident zaútočil přímo na Muellera a jeho tým, který je podle Trumpa politicky zaujatý. "Proč je v Muellerově týmu 13 kovaných demokratů, z nichž někteří jsou stoupenci prolhané Hillary (Clintonové), a proč tam nejsou žádní republikáni?" zeptal se Trump.

Muellera, bývalého šéfa FBI, Bílý dům už v minulosti kritizoval za to, že někteří jeho vyšetřovatelé přispívali na politické kampaně demokratických kandidátů včetně Clintonové. Muellera samotného do nejvyšší funkce FBI jmenoval republikánský prezident George Bush mladší.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď