Mayová s ministry jednala o brexitové dohodě

foto Vlajky Británie a Evropské unie, brexit - ilustrační foto.

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes ve svém venkovském sídle Chequers jednala s ministry a rebelujícími konzervativními zákonodárci o své brexitové strategii a o tom, zda je šance, že by její dohodu o vystoupení Spojeného království z EU, kterou vyjednala s Bruselem, v příštích dnech schválila Dolní sněmovna. Informovala o tom agentura Reuters.

"Premiérka se dnes v Chequers setkala s řadou vládních ministrů k dlouhým rozhovorům o tom, jak splnit brexit," uvedl její mluvčí. Doplnil, že se jednalo i tom, zda je v Dolní sněmovně v současné chvíli dostatečná podpora pro premiérčinu dohodu na to, aby se o ní v příštích dnech hlasovalo. Downing Street nicméně oznámil, že další komentáře k dnešním rozvorům už dnes neposkytne.

Britský list The Sunday Times dnes napsal, že premiérka Theresa Mayová čelí ve svém kabinetu rostoucímu tlaku, aby kvůli situaci kolem brexitu rezignovala. Řada ministrů nicméně tvrzení popřela a vyjádřila Mayové podporu. Mayová získala ve čtvrtek v Bruselu na summitu EU odklad brexitu přinejmenším do 12. dubna, není však jisté, zda v příštích dnech přesvědčí poslance k podpoře hotové dohody s EU, kterou předtím už dvakrát odmítli. V opačném případě hrozí Británii neřízený brexit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 28. února 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď