Odložený závod GP v Praze vyhrál Laguta, Kvěch byl čtrnáctý

foto Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze 17. července 2021 v Praze. Arťom Laguta z Ruska.

Praha - Odložený druhý závod sezony plochodrážní Grand Prix v Praze vyhrál Rus Arťom Laguta. Na divokou kartu startující český jezdec Jan Kvěch byl se třemi body čtrnáctý a oproti pátku si o jedno místo pohoršil. Do závodu zasáhl z pozice náhradníka v jedné jízdě i Petr Chlupáč, jenž dojel poslední a nebodoval.

Fotogalerie

Podle původního plánu se na pražské Markétě mělo závodit v sobotu večer, silný déšť ale přinutil organizátory závod předčasně ukončit a přeložit na nedělní odpoledne. Dnes byly klimatické podmínky mnohem lepší a plochodrážníci i diváci si užívali slunečné počasí.

Do finále postoupili stejně jako v pátek Polák Maciej Janowski, Švéd Fredrik Lindgren, Rus Emil Sajfutdinov a Laguta, který byl v rozjížďkách se čtyřmi výhrami nejlepší. V poslední jízdě programu se dlouho v čele držel Sajfutdinov, ale ve druhé polovině jej postupně předjeli všichni soupeři.

Z výhry se nakonec radoval Laguta, druhý dojel vítěz páteční GP Janowski. Na bronzový stupeň vystoupil Lindgren. "Je to skvělý den pro mě, můj tým i rodinu. Všichni si užíváme sluníčko a jsme šťastní," řekl Laguta.

Stejně jako v pátek zůstal před branami finále úřadující světový šampion Bartosz Zmarzlik. V semifinále byl třetí, nestačil na Sajfutdinova a Lindgrena. Šestadvacetiletý Polák letos útočí na mistrovský hattrick.

Devatenáctiletý Kvěch si v rozjížďkách připsal tři čtvrtá místa, jedno třetí a jedno druhé. Při svém třetím vystoupení dokázal porazit Brita Roberta Lamberta a Krzysztofa Kasprzaka z Polska. Oproti pátku získal o bod méně.

"Víkend se nevydařil úplně podle plánu. V pátek to bylo dobrý, ale dneska jsem se hodně trápil na startech. Vím, co zlepšovat a na čem zapracovat," řekl Kvěch Radiožurnálu a cenil si zejména zkušeností, které v konkurenci světové špičky získal. "Porazil jsem pár kluků, ale chtěl bych víc. Je třeba mít lepší závody a jezdit s nejlepšíma," řekl.

Po sobotním lijáku se dráha změnila. "Hodně. Dneska to bylo trochu hlubší, udělaly se trochu kolejky, takže jsme laborovali s nastavením motorky," řekl Kvěch.

Seriál Grand Prix pokračuje dalšími závody 30. a 31. července ve Vratislavi.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Laguta (Rus.), 2. Janowski (Pol.), 3. Lindgren (Švéd.), 4. Sajfutdinov (Rus.), ...další pořadí 14. Kvěch (ČR).

Průběžné pořadí MS (po 2 z 11 závodů): 1. Janowski 38, 2. Laguta 32, 3. Sajfutdinov 32, ...14. Kvěch 7.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď