Manželka prince Harryho je těhotná, potomka čekají na jaře

foto Britský princ Harry a vévodkyně Meghan na snímku z 26. července 2018.

Londýn - Manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu Meghan, je těhotná. První dítě by se páru mělo narodit na jaře příštího roku, oznámil Kensingtonský palác.

"Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu s radostí oznamují, že vévodkyně ze Sussexu očekává na jaře 2019 dítě," oznámil palác. Podle informací britských médií je Meghan těhotná přibližně 12 týdnů.

Harry a Meghan právě dnes přistáli v Sydney, aby zahájili 16denní cestu po Austrálii, Novém Zélandu a jihopacifických ostrovních zemích Tonga a Fidži. Minulý pátek se zúčastnili svatby Harryho sestřenice Eugenie. Podle médií právě při té příležitosti oznámili zprávu o Meghanině těhotenství ostatním členům rodiny.

Nyní 34letý princ Harry, vnuk královny Alžběty, který je šestým v pořadí následnictví na trůn, se oženil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markleovou letos v květnu. Jejich dítě bude v pořadí následnictví na trůn na sedmém místě.

Zpráva o potomkovi vyvolala vlnu blahopřání. "Mé nejsrdečnější gratulace vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k dnešní radostné novině, že na jaře čekají dítě. Přeji jim vše nejlepší," vzkázala prostřednictvím twitteru britská premiérka Theresa Mayová.

Harryho starší bratr William a jeho choť vévodkyně Kate už mají tři děti - prince George, princeznu Charlotte a prince Louise.

Princ Harry s manželkou Meghan mají dnes v Austrálii po více než 22 hodin dlouhém letu z Londýna s krátkým mezipřistáním v Singapuru volný den, návštěvu oficiálně zahájí v úterý. Během 16 dní je v Austrálii, na Novém Zélandu, souostrovích Fidži a Tonga čeká celkem 76 akcí.

Jedná se o jejich první velkou zahraniční cestu od květnového sňatku; jako manželský pár byli zatím pouze na dvoudenní návštěvě Irska, napsala agentura AP. Státy, kam dvojice v příštích dnech zavítá, jsou členy britského Společenství (Commonwealth).

V australském městě Sydney mají Harry a Meghan v plánu mimo jiné úterní projížďku lodí kolem slavné budovy Opery a návštěvu místní zoologické zahrady, kde si budou moci pochovat koaly. Princ Harry se také společně s australským premiérem Scottem Morrisonem chystá v pátek vylézt na vrchol konstrukce přístavního mostu v Sydney.

Vévodkyně Meghan již dříve uvedla, že se k jejich výstupu na most nepřipojí, což bylo jedním z důvodů spekulací, že by mohla být těhotná, napsala agentura AP. O možném novém přírůstku v královské rodině se hojně spekulovalo již při svatbě princezny Eugenie, kam Meghan přišla ve volném tmavomodrém kabátu.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu rovněž v sobotu zahájí v Sydney charitativní sportovní hry Invictus Games pro invalidní válečné veterány, které princ Harry - známý svými iniciativami ve prospěch zraněných vojáků - založil v roce 2014.

Mezi dalšími místy, kam Harry a Meghan v Austrálii zamíří, bude například odlehlé město Dubbo, které bylo postiženo ničivým suchem, či největší písečný ostrov světa Fraser ve státě Queensland, kde se setkají s vůdci původního obyvatelstva.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 3:00 26°C

Celá předpověď