Manchester City zvítězil v Burnley, Vydra proti mistrovi nehrál

foto Fotbalista Manchesteru City Gabriel Jesus střílí gól v utkání anglické ligy na hřišti Burnley.

Londýn - Obhájce titulu Manchester City zvítězil v anglické fotbalové lize v Burnley 4:1 a na vedoucí Liverpool ztrácí osm bodů. Lídra soutěže čeká zápas 15. kola ve středu, kdy se utká v derby s Evertonem.

O dva góly Citizens se postaral Gabriel Jesus, jednou skórovali Rodri a střídající Rijád Mahriz, který si připsal jubilejní 50. branku v Premier League. Čestný úspěch Burnley, na jehož lavičce strávil celý zápas útočník Matěj Vydra, zaznamenal až v 89. minutě Robbie Brady.

Crystal Palace zdolal Bournemouth 1:0, i když hrál od 19. minuty v deseti po vyloučení Mamadou Sakha. Zápas rozhodl v 76. minutě střídající Jeffrey Schlupp. Crystal Palace se dostal v neúplné tabulce na páté místo.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Crystal Palace - Bournemouth 1:0 (76. Schlupp), Burnley - Manchester City 1:4 (89. Brady - 24. a 50. Gabriel Jesus, 68. Rodri, 87. Mahriz).

1. Liverpool 14 13 1 0 32:12 40
2. Manchester City 15 10 2 3 43:17 32
3. Leicester 14 10 2 2 33:9 32
4. Chelsea 14 8 2 4 28:20 26
5. Crystal Palace 15 6 3 6 14:18 21
6. Tottenham 14 5 5 4 24:21 20
7. Wolverhampton 14 4 8 2 19:17 20
8. Sheffield United 14 4 7 3 17:13 19