Manchester City podlehl Brentfordu 1:2 a na Arsenal ztrácí již pět bodů

foto Fotbalista Brentfordu Ivan Toney (druhý zprava) střílí gól v utkání 16. kola anglické ligy na hřišti Manchesteru City, 12. listopadu 2022.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City v 16. kole anglické ligy podlehli 1:2 Brentfordu a doma prohráli poprvé od února. V neúplné tabulce zůstávají obhájci titulu na druhém místě. Na Arsenal, který zvítězil 2:0 ve Wolverhamptonu, ztrácejí už pět bodů. "Kanonýři" budou kvůli reprezentační přestávce vyplněném mistrovstvím světa na prvním místě až do Vánoc. Newcastle porazil Chelsea 1:0 a udržel si třetí místo.

O výhře Brentfordu rozhodl dvěma góly Toney. Útočník, jenž se nevešel do nominace Anglie na mistrovství světa, nejprve v 16. minutě otevřel skóre zápasu a vítěznou branku dal v osmé minutě nastavení.

City v prvním poločase vyrovnalo zásluhou Fodena, ale na víc se navzdory velké převaze nezmohlo. Připsalo si tak první domácí porážku po 13 zápasech a po sérii 11 výher za sebou.

Arsenal v duelu mezi prvním a posledním týmem tabulky nezaváhal. Obě trefy obstaral kapitán Ödegaard.

Newcastle vyhrál pátý zápas v řadě a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na 10 zápasů. Utkání s Chelsea rozhodl v 67. minutě Willock. Hosté prohráli potřetí za sebou, na vítězství čekají už pět zápasů a jsou osmí.

Tottenham si po obratu poradil 4:3 s Leedsem. Domácí ještě deset minut před koncem prohrávali 2:3, pak ale dvěma góly v rozmezí dvou minut otočil skóre Bentancur.

Tottenham, který hrál od 87. minuty v přesilovce po vyloučení Adama, je s 29 body čtvrtý, o bod za Newcastlem.

West Ham prohrál 0:2 s Leicesterem a připsal si třetí porážku za sebou. Za londýnský celek odehrál 72 minut Tomáš Souček, obránce Vladimír Coufal zůstal jen mezi náhradníky.

O první gól Leicesteru se postaral Maddison, poté ale musel už v 25. minutě kvůli zranění střídat. Může tak být v ohrožení jeho účast na mistrovství světa, kam ho trenér Anglie Southgate nečekaně povolal.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Manchester City - Brentford 1:2 (45.+1 Foden - 16. a 90.+8 Toney), Bournemouth - Everton 3:0 (18. Tavernier, 25. Moore, 70. Anthony), Liverpool - Southampton 3:1 (21. a 42. Núňez, 6. Firmino - 9. Adams), Nottingham - Crystal Palace 1:0 (57. Gibbs-White), Tottenham - Leeds 4:3 (81. a 83. Bentancur, 25. Kane, 51. Davies - 43. a 76. Rodrigo, 10. Summerville), West Ham United - Leicester 0:2 (8. Maddison, 78. Barnes), Newcastle - Chelsea 1:0 (67. Willock), Wolverhampton - Arsenal 0:2 (55. a 75. Ödegaard).

1. Arsenal 14 12 1 1 33:11 37
2. Manchester City 14 10 2 2 40:14 32
3. Newcastle 15 8 6 1 29:11 30
4. Tottenham 15 9 2 4 31:21 29
5. Manchester United 13 7 2 4 18:19 23
6. Liverpool 14 6 4 4 28:17 22
7. Brighton 13 6 3 4 22:17 21
8. Chelsea 14 6 3 5 17:17 21