Manchester City se výhrou nad Liverpoolem vrátil do boje o titul

foto Fotbalista Liverpoolu James Milner (druhý zprava) a Leroy Sane z Manchesteru City (vpravo) v utkání anglické ligy.

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City udrželi naději na obhajobu titulu, když v dohrávce 21. kola anglické ligy doma porazili lídra tabulky Liverpool 2:1. Tým Jürgena Kloppa prohrál poprvé v sezoně a jeho náskok na prvním místě se ztenčil na čtyři body.

Liverpool měl v případě vítězství možnost odskočit na devět bodů Tottenhamu a na deset bodů Manchesteru City. Svou šanci přiblížit se k prvnímu titulu od roku 1990 ale nevyužil a prohrál poprvé po předchozích devíti ligových vítězstvích v řadě.

Přitom byl Liverpool hodně blízko tomu, aby šel v utkání jako první do vedení. V 18. minutě trefil Sadio Mané tyč a při následné skrumáži si dali domácí málem vlastní gól. John Stones ale vykopl míč z branky těsně předtím, než celým objemem přešel brankovou čáru, což potvrdila branková technologie.

Fotbalista Liverpoolu Muhammad Salah (vlevo) a Aymeric Laporte z Manchesteru City v utkání anglické ligy. Místo toho ve 40. minutě zamířil z úhlu přesně pod břevno Sergio Agüero. Argentinský kanonýr tak vstřelil svůj 250. ligový gól kariéry. V Anglii dal 153 branek, 74 přidal ve Španělsku a 23 v Argentině.

V 64. minutě ale Liverpool srovnal poté, co předvedl skvělou souhru krajních obránců, po které Roberto Firmino skóroval do prázdné branky. Jenže o osm minut později vyšla Manchesteru rychlá akce zakončená gólovou střelou o tyč v podání Leroye Saného a domácí už důležitou výhru udrželi. Pro trenéra Pepa Guardiolu to byla jubilejní 100. výhra na lavičce City.