Manchester City nedal penaltu a pak v deseti podlehl Tottenhamu

foto Fotbalista Manchesteru City Kevin De Bruyne (vpravo) a Dele Alli z Tottenhamu v utkání anglické ligy.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City prohráli v 25. kole anglické ligy na hřišti Tottenhamu 0:2 a jejich ztráta na vedoucí Liverpool narostla na druhém místě tabulky už na 22 bodů. Úřadující šampioni v prvním poločase neproměnili penaltu a v závěrečné půlhodině po vyloučení Olexandra Zinčenka dvakrát inkasovali. Arsenal už počtvrté za sebou v lize remizoval, tentokrát v Burnley nedokázal ani jeden z týmů proměnit šance a zápas skončil bez branek.

Manchesterský obhájce titulu mohl jít do vedení v 39. minutě, kdy po faulu na Sergia Agüera zahrával po verdiktu videorozhodčího pokutový kop Ilkay Gündogan. Jeho střelu ale Hugo Lloris vyrazil a následný brankářův kontakt s útočníkem "Citizens" Raheemem Sterlingem VAR jako další penaltu nevyhodnotil. Mistrovský celek v této sezoně neproměnil už šestou penaltu napříč všemi soutěžemi.

Fotbalista Burnley Jeff Hendrick (vlevo) a Granit Xhaka z Arsenalu v utkání Anglické ligy. Utkání pak ovlivnilo vyloučení Zinčenka po hodině hry. Ukrajinský obránce dostal druhou žlutou kartu za to, že srazil do přečíslení unikajícího Harryho Winkse. A už o tři minuty později využil oslabení soupeře Steven Bergwijn, který si zpracoval míč hrudí a vystřelil na zadní tyč brankáře Edersona. Nizozemský křídelní hráč gólem oslavil debut za Tottenham po středečním příchodu z PSV Eindhoven. V 71. minutě dorazil hosty Son Hung-min.

V Burnley měli více ze hry domácí fotbalisté, kteří několikrát ohrozili branku Arsenalu. Gól nepadl, ale Burnley se i díky výsledkům dalších týmů posunulo na 11. příčku. Arsenal zůstal o jednu pozici nad ním díky lepšímu skóre.