Pražský magistrát snižuje od 1. listopadu počet zaměstnanců

foto Ilustrační foto - Žena vychází s rouškou proti šíření nového typu koronaviru ze sídla Magistrátu hlavního města Prahy ve Škodově paláci v Praze 1. září 2020, kdy začala platit povinnost nošení roušek na úřadech, v prostředcích městské hromadné dopravy a ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Praha - Pražský magistrát snižuje od 1. listopadu počet zaměstnanců. Propouštění se týká v této fázi asi 160 lidí z celkového počtu zhruba 2300 zaměstnanců. Na odstupném úřad lidem s výpovědí zaplatí asi 12,5 milionu korun. Vybraní zaměstnanci výpovědi v uplynulých měsících již dostali a do konce října jim plyne výpovědní lhůta. Další propouštění přijde v příštím roce.

Městští radní dnes schválili, že úřad zruší zhruba 88 tzv. systemizovaných míst a nově jich bude přibližně 2248. Výpověď dostávali lidé ve všech magistrátních odborech. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) letos v červnu řekl, že cílem vedení města je ušetřit provozní výdaje. Předpokládaná úspora by měla ročně dosáhnout až 180 milionů korun.

Vedení města v minulosti deklarovalo snahu snížit počet zaměstnanců do konce roku 2022 o deset procent. Záměr schválili i zastupitelé. Letos propustí sedm procent lidí a zbylá tři procenta v příštím roce. Propouštění se netýká zaměstnanců se smlouvou na dobu neurčitou, jejichž platy jsou hrazeny ze zdrojů mimo rozpočet města.

Další změny v úřadu zatím vedení města nechystá. V uplynulých letech magistrát slučoval či rozděloval několik odborů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 21. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 -2°C

Celá předpověď