Mádl se ve filmu a dokumentu představí jako První akční hrdina

foto Scénárista, režisér a herec Jiří Mádl.

Praha - Do tuzemských kin 17. října vstoupí neobvyklé dvojpředstavení První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Tvůrci v čele s režisérem Janem Haluzou v něm chtějí ukázat, že akční film může vzniknout i v českém prostředí. V dalších rolích se představí Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek nebo Radim Špaček. Krátkometrážní film bude do kin uveden společně s Prvním akčním dokumentem. ČTK o tom za distribuční společnost Bontonfilm informoval Lukáš Vedral.

"Natočit ne příliš tradiční střílečku a obsadit ji nejlepšími českými herci je jednoduše můj splněný klukovský sen. Především ale chceme divákům ukázat, že zábavná akční žánrovka může vzniknout i u nás," uvedl režisér Haluza.

V příběhu se mladý novinář ocitne v podivné hře, kterou řídí dvojice režisérů. Nechají mu unést jeho lásku, nepočítají ale s tím, že se hlavní hrdina rozhodne nejen překonat překážky a zabijáky ve hře, ale dojít si přímo pro ně. Mádl likviduje své nepřátele i za pomoci deštníku nebo tenisové rakety.

První akční hrdina je krátkometrážní film, do kin bude uveden společně s Prvním akčním dokumentem. V něm se tvůrci vydávají po stopách akčních scén v českém filmu a zároveň odhalují inspirace a postupy použité při vzniku Prvního akčního hrdiny. Dokument i film skládají poctu nejen nejslavnějším hollywoodským akčním filmům, ale i tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka. Střihovým dokumentem diváky provede představitelka hlavní ženské role Lenka Haluzová.

Natáčení filmu předcházela Mádlova fyzická příprava se skupinou kaskadérů a nácvik bojových choreografií. "Bylo to hlavně zábavné, byli jsme pár dní v Olomouci. S kluky kaskadéry jsme si sedli a i Honza Haluza byl tak nějak rád, že může tvořit doma. V Praze už to bylo rychlé hektické natáčení jako každé. Ale ta fyzická aktivita vás přece jen nějak drží ještě víc při energii a euforii," uvedl Mádl, který žádné pomoci kaskadéra během natáčení nevyužil a celé ho absolvoval bez záskoku. "Myslím si, že jsem fyzicky docela zdatný a mám radost, kdykoli to někdo chce ve filmu využít. Mockrát to nebývá, tady jsem se fakt vyblbnul. Občas to i bolelo, to mám rád," konstatoval.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď