Maďarská ropná společnost MOL omezila dodávky paliv některým čerpacím stanicím

foto Plné kanystry na čerpací stanici pohonných hmot - ilustrační foto.

Budapešť - Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL dočasně omezila dodávky pohonných hmot některým maloobchodníkům. Oznámila to dnes firma. Opatření zdůvodnila poklesem dovozu ropy z Ruska a zvýšenou poptávkou související s cenovým stropem pro pohonné hmoty, který zavedla maďarská vláda.

Společnost MOL uvedla, že omezila dodávky zákazníkům, které není povinna zásobovat. Dodala, že opatření se týká 194 maloobchodníků, kteří provozují zhruba deset procent čerpacích stanic v Maďarsku. Podle firmy je opatření "nezbytné k zachování dodávek ve všech částech země", napsala maďarská zpravodajská agentura MTI.

Maďarský Svaz nezávislých čerpacích stanic v otevřeném dopisu požádal firmu MOL i premiéra Viktora Orbána, aby opatření zrušili a pomohli malým maloobchodním prodejcům pohonných hmot. Podle svazu se omezení dodávek dotkne pětiny čerpacích stanic, napsala agentura Reuters.

V úterý se v důsledku poškození transformátoru při raketovém útoku zastavil provoz ropovodu Družba, který přivádí ruskou ropu přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky. Ve středu se provoz obnovil, ale se sníženým tlakem.

Společnost MOL dnes uvedla, že dovoz ropy do Maďarska v důsledku toho klesl. Poukázala rovněž na problémy související s údržbářskými pracemi v její hlavní maďarské rafinerii.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je sobota 28. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď