Hospodářský krizový štáb nakonec nevznikne, řekl Havlíček

foto Ilustrační foto - Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček vystoupil 23. března 2020 v Praze na tiskové konferenci po jednání vlády.

Praha - Hospodářský krizový štáb, o jehož ustanovení stát uvažoval kvůli řešení dopadů šíření nákazy nového koronaviru na hospodářství, nakonec nevznikne. ČTK to během dnešního jednání kabinetu sdělil vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

"Nakonec jsme to na vládu nedali, nebudeme vytvářet další orgán. Máme zde už Ústřední krizový štáb, vše řeší denně vláda. Pojede to v režimu ministerstva průmyslu a obchodu a ostatních resortů. Náplň aktivit se nemění," napsal ČTK Havlíček.

Z podkladů pro jednání vlády, které měla ČTK k dispozici, vyplývalo, že nový štáb bude pracovním orgánem vlády pro řešení strategických hospodářských záležitostí spojených s krizí, ale i jejích následků. Měl ho vést Havlíček. Hospodářský štáb měl úzce spolupracovat s vládou, Ústředním krizovým štábem nebo Správou státních hmotných rezerv.

Podle návrhu ho měli tvořit lidé z ministerstev průmyslu a obchodu, obrany, zahraničí, zdravotnictví, vnitra, financí, práce a sociálních věcí, Správy státních hmotných rezerv, Svazu průmyslu a dopravy, Hospodářské komorou, agentury CzechInvest a Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď