Lyžařskou sezonu ve Špindlu zahájil slavnostní program

foto V největším lyžařském středisku České republiky ve Špindlerově Mlýně oficiálně začala 9. prosince zimní sezona. Na snímku je fronta na lanovku ve skiareálu Svatý Petr.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Slavnostním programem nazvaným Špindl Ski Opening dnes v největším lyžařském středisku České republiky ve Špindlerově Mlýně oficiálně začala zimní sezona. Od pátku ve Špindlerově Mlýně jezdí tři lanovky, dnes přibyly další, včetně dvousedačkové ve Svatém Petru. Na svazích skiareálu leží 30 až 50 centimetrů sněhu.

V největším lyžařském středisku České republiky ve Špindlerově Mlýně oficiálně začala 9. prosince zimní sezona. Na snímku je skiareál Svatý Petr. Program začal v 10:30 závodem série s ČT Sport na vrchol. Kulturní část s koncerty a filmovými herci začne ve 13:00. "Vystoupí Janek Ledecký, skupina AbbaStars, návštěvníci uvidí hudební show Las Vegas nebo exkluzivní předpremiéru nového filmu Špindl včetně autogramiády herců," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.

Film se natáčel ve Špindlerově Mlýně loňskou zimu. Ski Opening by měli navštívit herci, třeba Marek Vašut, Jakub Kohák, Jan Révai, Josef Mladý, Anna Polívková, Kateřina Klausová, Anita Krausová nebo režisér filmu Milan Cieslar. "Zájem je velký, parkoviště jsou plná. Od hoteliérů máme informace, že je poměrně obsazeno. Je nasněženo, panuje krásná zimní atmosféra, lepší začátek zimní sezony jsme si ani nemohli přát," řekl ČTK René Hroneš ze Skiareálu Špindlerův Mlýn. Špindl Ski Opening je podle něj každoročně nejočekávanější událostí přicházející zimní sezony.

V největším lyžařském středisku České republiky ve Špindlerově Mlýně oficiálně začala 9. prosince zimní sezona. Na snímku je skiareál Svatý Petr. Od pátku je ve Svatém Petru otevřena modrá sjezdovka, sjezdovka Nová Hromovka, na Medvědíně sjezdovka Hřiště a červená sjezdovka od spodní stanice vleku dolů. V provozu je i vlek Stoh se sjezdovkou od čtvrtého sloupu. Dnes se k nim přidala i dvousedačková lanovka ve Svatém Petru se sjezdovkou malý hank a na Medvědíně kotvový vlek pod lanovkou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď