Lyžaři pojedou na MS o medaile i v paralelním slalomu

foto Ilustrační foto - Francouzský lyžař Thibaut Favrot (vlevo) a Marcel Hirscher z Rakouska v paralelním slalomu v Alta Badii.

Aare (Švédsko) - Do programu mistrovství světa ve sjezdovém lyžování přibude paralelní slalom. Nejvytíženější závodníci by tak na příštím šampionátu za dva roky v Cortině d'Ampezzo mohli stihnout až sedm disciplín, neboť v programu zůstala i kombinace.

O vyřazení kombinace sjezdu a jednokolového slalomu se v poslední době často spekulovalo. Podle dnešního vyjádření Mezinárodní lyžařské federace FIS však tento závod zůstane součástí MS, na němž se poprvé objevil už v roce 1932.

Přibude naopak individuální paralelní slalom, v kterém se dosud na šampionátech závodilo jen v soutěžích družstev. FIS do budoucna nevyloučila další změny programu, hodlá přihlédnout k zájmu diváků i médií o jednotlivé disciplíny.

V programu olympijských her by měl paralelní slalom kombinaci nahradit už od příštích OH v Pekingu v roce 2022. Loni v Pchjongčchangu v něm premiérově soutěžila družstva.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď