Lucie připomněla své hity a klipy, zahrála i novinky

foto Na Výstavišti v Holešovicích se 28. září 2020 na závěr festivalu Praha Září uskutečnil koncert poprockové skupiny Lucie. Na snímku zleva David Koller a Robert Kodym.

Praha - Koncert skupiny Lucie dnes na pražském Výstavišti zakončil festival Praha Září. Na Křižíkově fontáně zazněly její hity, které na velkoplošné obrazovce v mnoha případech doprovodily i videoklipy. Jedna z nejpopulárnějších tuzemských poprockových skupin zahrála také novinky ze svého aktuálního alba EvoLucie. Vystoupení aplaudovaly dvě tisícovky diváků, kteří byli rozděleni do dvou sektorů. Akci provázela i další hygienická opatření.

Fotogalerie

Pořadatelé u vstupu kontrolovali roušky, místa k sezení očíslovali a snížili kapacitu hlediště. "Podle varování, která slyšíme ze všech stran, to může být na hodně dlouho poslední podobný koncert. Chceme ukázat, že podobné akce mohou být bezpečné a má smysl je pro lidi dělat," řekl ČTK pořadatel koncertu David Gaydečka.

Koncert zahájilo promítání dokumentu o evoluci a poté už nastoupila Lucie ve své nejznámější a nejúspěšnější sestavě, kterou tvoří bubeník a zpěvák David Koller, jehož místy nahrazoval jeho syn Adam, kytarista a zpěvák Robert Kodym, baskytarista P.B.Ch. (Petr Břetislav Chovanec) a klávesista Michal Dvořák.

"Zazpíváme si?" zeptal se Koller a přítomní ihned aplaudovali úvodní skladbě Šrouby do hlavy. Následující balada Chci zas v tobě spát z Kollerovy sólové desky rozezpívala publikum, které z větší části strávilo koncert vestoje, přestože všechna místa byla k sezení.

Kapela skladbami Sen a Laura vzpomněla na svého nedávno zemřelého producenta Ivana Krále. Přítomní bouřlivě aplaudovali písním Pohyby, Laura nebo oblíbené filmové skladbě Amerika. Před písní Lucie připomněl Kodym, že kapela tohoto jména vznikla před pětatřiceti lety. Koller zase na úvod písně Oheň přednesl svůj tradiční protikomunistický apel. Na závěr vystoupení Lucie za svitu stovek mobilů zahrála hit Dotknu se ohně. V přídavcích pak mimo jiné došlo na novou skladbu Nejlepší, kterou znám a starší hity Černí andělé a Troubit na trumpety by se nám líbilo.

Akce Praha Září od 8. září nabídla na Výstavišti prostor s několika multifunkčními scénami, kde se střídaly velké pražské festivaly Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal festival nebo United Islands of Prague. Koncert Lucie s názvem Jediný pražský koncert je součástí jejího finále.

Lucie vstoupila na hudební scénu první singlovou nahrávkou v roce 1988. V následujících šestnácti letech vydala sedm řadových studiových alb, dvě koncertní dvojalba a jeden výběr hitů. V letech 1999 až 2002 čtyřikrát získala prvenství v anketě Český slavík. Její poslední vydanou deskou je EvoLucie z roku 2018.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 25. října 2020

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď